Ernie Ball Music Man: nowości w Jason Richardson Artist Series

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man: nowości w Jason Richardson Artist Series

Zainaugurowana w ubiegłym roku linia instrumentów Music Mana, sygnowanych przez Jasona Richardsona powiększyła się właśnie o model sześciostrunowy oraz nowe wersje kolorystyczne.

Pierwszy model Music Man gitarzysty All That Remains, znanego również z All Shall Perish, Born of Osiris i Chelsea Grin, ujrzał światło dzienne w lipcu 2019. Był nim Jason Richardson Artist Series 7-string Cutlass w wykończeniu Natural Buckeye Burl, Black Burst. Teraz kolekcja artysty powiększyła się o dodatkowe opcje, skierowane przede wszystkim do zwolenników tradycyjnej ilości strun. Debiutujący właśnie Jason Richardson Artist Series 6-string Cutlass oferowany jest w znanym wykończeniu Natural Buckeye Burl, Black Burst oraz w nowym kolorze Rorschach Red, który będzie dostępny również w modelu siedmiostrunowym.

Obydwa instrumenty posiadają lekkie korpusy wykonane z olchy z pięknym topem Buckeye Burl w dwóch wspomnianych opcjach kolorystycznych. Nowe wykończenie Rorschach Red jest podkreślone naturalnym, drewnianym bindingiem, wykończeniem na wysoki połysk i złotym osprzętem (w tym jednym rzędem złotych nabiegunników), podczas gdy standardowemu matowemu wykończeniu Natural Buckeye Burl towarzyszą czarne przetworniki i hardware Matte Black.

Nowy model Ernie Ball Music Man Jason Richardson Artist Series 6-string Cutlass w wersji Natural Buckeye Burl, Black Burst i Rorschach Red

Ernie Ball Music Man Jason Richardson Artist Series 7-string Cutlass w nowym wykończeniu Rorschach Red

Ubiegłoroczny Ernie Ball Music Man Jason Richardson Artist Series 7-string Cutlass w kolorze Natural Buckeye Burl, Black Burst

Customowo wyprofilowane dolne wcięcie korpusu sygnowanych instrumentów pozwala na jeszcze lepszy dostęp do wszystkich progów. Do budowy przykręcanego gryfu użyto wyselekcjonowanego klonu wzorzystego poddanego wysokiej temperaturze oraz ręcznie wykończonego olejem do kolb i specjalną mieszanką wosków. Promień podstrunnicy wynosi 15". Została ona wykonana z hebanu i umieszczono na niej 24 progi medium jumbo ze stali nierdzewnej oraz kropki markerów i bocznych znaczników pozycji. Menzura instrumentu wynosi 25,5".

Na osprzęt składają się blokowane klucze Schaller M6-IND oraz mostek Music Man Custom Floating Tremolo z hartowanej stali i ze stalowymi siodełkami. Na pokładowy układ elektroniczny składa się para humbuckerów Music Man Custom z ceramicznymi magnesami, aktywny preamp Custom Music Man z układem Silent Circuit, trójpozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone - obydwa w wersji push/push. Potencjometr Volume w górnej pozycji aktywuje boost podbijając sygnał, górne położenie potencjometru Tone odpowiada za rozłączanie położonych bliżej środka cewek w pozycji przełącznika 1 i 3.

 

https://www.music-man.com/