Music Man: kolekcja sygnatur Johna Petrucci na 2020 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Music Man: kolekcja sygnatur Johna Petrucci na 2020 rok

Dostępna jest już cała tegoroczna kolekcja sygnowanych przez Johna Petrucci gitar Ernie Ball Music Man. Jest w czym wybierać.

John Petrucci: "Jestem niezwykle dumny i bardzo podekscytowany w związku nowymi wykończeniami modeli Majesty i JP15, dostępnymi w 2020 roku. Każdego roku niesamowicie utalentowany zespół Ernie Ball Music Man opracowuje najbardziej wyjątkowe i oszałamiające wykończenia, które wynoszą moje sygnowane gitary na nowy poziom artystyczny. Elegancki i wygodny design Majesty oraz oraz bezkompromisowo potężny charakter JP15, wyposażonych w moje sygnowane przetworniki DiMarzio, sprawia, że obydwa modele są tak inspirujące, iż nie mogę ich odłożyć, gdy zacznę z nimi grać. Od wizjonerskiego kształtu do niewiarygodnego komfortu, pięknego wykończenia i epickiego brzmienia - to najlepsze muzyczne maszyny, o jakich można marzyć. Nowe kolory i wykończenia na 2020 rok będą kierować Majesty i JP15 w głąb gitarowego wszechświata jeszcze przez wiele lat."

Majesty

Nowe modele Majesty dostępne są w 4 nowych opcjach kolorystycznych obejmujących również tylną część gryfu i główkę.

Pink Sand z chromowanym osprzętem

Smoked Pearl z czarnym, matowym osprzętem

Ember Glow z czarnym, matowym osprzętem

Red Phoenix z chromowanym osprzętem

Gitary posiadają korpus z lekkiego drewna okoume oraz centralną tarczę z klonu płomienistego. Wyjątkiem jest model Red Phoenix, pozbawiony tarczy i z korpusem z lipy. Przechodzący przez całą długość korpusu gryf wykonano z mahoniu, a podstrunnicę z hebanu. Podstrunnica o promieniu 17" mieści 24 progi medium jumbo ze stali nierdzewnej, markery Atlante Majesty oraz logo Majesty przy pierwszym progu. Zastosowano blokowane klucze Schaller M6-IND oraz customowy mostek JP Music Man Floating Tremolo z pokrytej chromem utwardzanej stali i stalowymi siodełkami.

Sercem układu elektronicznego jest oczywiście para customowych, sygnowanych przez Johna Petrucci humbuckerów DiMarzio - Rainmaker przy gryfie i Dreamcatcher przy mostku. Układ uzupełniają zainstalowany pod mostkiem pickup piezo, aktywny preamp Custom Music Man, potencjometr głośności push/push z podbiciem gainu, pasywny potencjometr tonów push/push 500kOhm z kondensatorem .022µF, oferujący dodatkową konfigurację barwy, trójpozycyjny przełącznik pickupów z customową konfiguracją położenia środkowego, drugi, trójpozycyjny switch piezo/magnetic oraz potencjometr głośności piezo.

Dostępny jest również ściśle limitowany do 200 egzemplarzy model Majesty w wersji Purple Nebula, oferowany wraz z numerowanym certyfikatem autentyczności.

Instrument posiada przechodzący przez cały korpus, trzyczęściowy gryf z mahoniu i centralnego paska klonu płomienistego, boczne skrzydła korpusu z olchy oraz top z mocno wzorzystego klonu.

JP15

Nowy JP15 posiada wykończenie Cerulean Paradise i jak pozostałe wersje tego modelu dostępny jest w opcji sześcio i siedmiostrunowej. Instrument wyposażono w lekki korpus z drewna okoume oraz top z wzorzystego klonu. Wykonano z niego również poddany wysokiej temperaturze, przykręcany gryf oraz podstrunnicę. Na podstrunnicy o promieniu 17" znajdziemy 24 progi medium jumbo ze stali nierdzewnej, markery Custom JP15 oraz logo JP15 przy pierwszym progu.

Za przeniesienie brzmienia odpowiada para humbuckerów DiMarzio Illuminator, a także pozostałe elementy elektroniki, analogiczne do modelu Majesty. Na osprzęt składają się blokowane klucze Schaller M6-IND oraz customowy mostek JP Music Man Floating Tremolo z pokrytej chromem utwardzanej stali i siodełkami ze stali nierdzewnej.

John Petrucci Figured Top

Nowy model JP jest nawiązaniem do oryginalnej sygnatury BFR Petrucci. Dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych, w opcji sześcio i siedmiostrunowej.

Dragon Blood Flame i Dragon Blood Quilt - posiadają olchowy korpus z mahoniowym blokiem centralnym oraz wzorzystym klonowym topem (w wersji płomienistej i quilt), jak również palisandrową podstrunnicę.

Island Burst Koa z mahoniowym korpusem, topem z drewna koa i hebanową podstrunnicą

Przykręcany gryf instrumentów zbudowano z mahoniu. Podstrunnica, o promieniu 15" mieści 24 progi o wysokim profilu, wykonane za stali nierdzewnej, markery John Petrucci Shield oraz logo JP przy pierwszym progu. Zastosowano blokowane klucze Schaller M6-IND oraz mostek Music Man Custom Floating Tremolo.

Instrument uzbrojono w humbuckery DiMarzio Liquifire przy gryfie i DiMarzio Crunch Lab przy mostku, a także w podmostkowy pickup piezo. Kontrola obejmuje trójpozycyjny przełącznik pickupów z customową konfiguracją położenia środkowego, drugi, trójpozycyjny switch piezo/magnetic, potencjometr głośności piezo oraz pokrętła Volume oraz Tone z opcją rozłączania cewek, oferujący dodatkową konfigurację barwy.

https://www.music-man.com/