Ernie Ball Music Man Jason Richardson Artist Series 7-string Cutlass

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Jason Richardson Artist Series 7-string Cutlass

Ernie Ball Music Man zaprezentował kolejną nowość z linii Artist Series - tym razem jest nią siedmiostrunowy Cutlass sygnowany przez Jasona Richardsona.

Przypomnijmy, że Artist Series to nowa linia instrumentów firmy Ernie Ball Music Man, w ramach której ukazują się modele znane z oferty firmy, jednak scustomizowane zgodnie z wymaganiami artystów, którzy je sygnują. W jej ramach światło dzienne ujrzał już bas Joe Dart Sterling oraz gitary Dustin Kensrue StingRay i Hunter Hayes Cutlass. Teraz dołączył do nich kolejny Cutlass - w siedmiostrunowej wersji opracowanej wspólnie z Jasonem Richardsonem, której charakterystyka została dobrana z myślą o jego zaawansowanej technice.

Jason Richardson znany jest z gry w takich zespołach jak All Shall Perish, Born of Osiris i Chelsea Grin, a obecnie pracuje jako artysta solowy oraz gitarzysta All That Remains, w którym zastąpił zmarłego tragicznie w ubiegłym roku Oli Herberta. Richardson jest również jednym z artystów stajni Ernie Ball Music Man. "To szalenie utalentowany dzieciak, który stał się częścią naszej rodziny w bardzo młodym wieku - mówił prezes Music Mana, Sterling Ball - jego umiejętności gry są prawdziwym darem, który rozwija się w spektakularny sposób."

Ernie Ball Music Man Jason Richardson Artist Series 7-string Cutlass posiada lekki korpus wykonany z olchy z pięknym topem Buckeye Burl - całość w naturalnym, satynowym wykończeniu. Customowo wyprofilowane dolne wcięcie korpusu pozwala na jeszcze lepszy dostęp do wszystkich progów. Do budowy przykręcanego gryfu użyto wyselekcjonowanego klonu poddanego wysokiej temperaturze oraz ręcznie wykończonego olejem do kolb i specjalną mieszanką wosków. Promień podstrunnicy wynosi 15". Została ona wykonana z hebanu i umieszczono na niej 24 progi medium jumbo ze stali nierdzewnej oraz kropki markerów i bocznych znaczników pozycji. Menzura instrumentu wynosi 25,5".

 

 

Na osprzęt w wersji Matte Black składają się blokowane klucze Schaller M6-IND w ułożeniu 5+2 oraz mostek tremolo Custom 7-string Music Man z platerowanej na czarno, hartowanej stali i ze stalowymi siodełkami. Na pokładowy układ elektroniczny składa się para humbuckerów Music Man Custom 7 string z ceramicznymi magnesami, aktywny preamp Custom Music Man z układem Silent Circuit, trzypozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone - obydwa w wersji push/push. Potencjometr Volume w górnej pozycji aktywuje boost podbijając sygnał, górne położenie potencjometru Tone odpowiada za rozłączanie położonych bliżej środka cewek w pozycji przełącznika 1 i 3.

 

 

https://www.music-man.com