Slash globalnym ambasadorem marki Gibson

Newsy
Pozostałe artykuły marki GIBSON
Slash globalnym ambasadorem marki Gibson

Firma Gibson ustanowiła Slasha pierwszym w historii globalnym ambasadorem marki.

W ramach nowej roli, nazwanej oficjalnie Global Brand Ambassador, Slash weźmie udział w opracowywaniu nowych produktów wspólnie z markami Gibson Custom, Gibson i Epiphone.

"W radością przyznajemy Slashowi pierwszy w naszej historii tytuł globalnego ambasadora marki" - mówi Henry Juszkiewicz prezes i dyrektor generalny Gibson Brands. "Slash ucieleśnia takie cechy, jak kreatywność, pasja i doskonałość, które są zbieżne z filozofią Gibsona. Jesteśmy dumni z wielu wspólnych sukcesów oraz naszej przyjaźni która trwa już od ponad 30 lat. Nie możemy się już doczekać przyszłych produktów, których szczegóły ogłosimy wkrótce."

Slash od lat niezmiennie kojarzony jest z Gibsonem, zwłaszcza jego ulubionym modelem Les Paul. "Sam nie jestem do końca pewny, co takiego jest w tym brzmieniu, że podoba mi się bardziej niż jakiekolwiek inne" - mówił Slash w wywiadzie dla Magazynu Gitarzysta. "Pamiętam, że zakochałem się w tej gitarze od chwili, kiedy ją zobaczyłem w akcji. Zwariowałem na jej punkcie. Wiem, że na pewno urzekła mnie wtedy jej estetyka. Wygląd to zdecydowanie jedna z najmocniejszych stron Les Paula. Pozornie klasyczny kształt i charakterystyczna kolorystyka nadają jej nobliwość i swego rodzaju lekkość. Będąc jeszcze dzieciakiem, uświadomiłem sobie, że kilkoro z moich ulubionych gitarzystów grało właśnie na tym instrumencie, więc musiał on być naprawdę dobry (śmiech). Kiedy nadszedł w końcu ten moment, że i ja za niego chwyciłem, od razu poczułem się bardzo pewnie. Do dzisiaj nie spotkałem się z lepszym brzmieniem. Jest w nim coś wyjątkowego, co mnie urzekło, i chyba tak właśnie miało być".

W ciągu ostatnich trzech dekad Slash blisko współpracował z Gibsonem i Henrym Juszkiewiczem nad wieloma projektami, wliczając w to opracowywanie nowych modeli, marketing, występy na żywo oraz wspieranie inicjatyw charytatywnych wspólnie z Gibson Foundation.

Przeczytaj test gitary Epiphone Slash LP Standard Plus Top

"Tytuł pierwszego, globalnego ambasadora marki Gibson jest dla mnie prawdziwym zaszczytem" - mówi Slash. "Współpracuję z Gibsonem od samego początku mojej profesjonalnej kariery i od tego momentu niezmiennie gram na gitarach tej firmy. Jestem dumny, że nasz związek tak bardzo rozwinął się przez te wszystkie lata."

Szczegóły dotyczące nowych produktów opracowanych wspólnie ze Slashem poznany jeszcze w sierpniu.

http://www.gibson.com