Epiphone Tommy Thayer 'Electric Blue' Les Paul Outfit

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Tommy Thayer 'Electric Blue' Les Paul Outfit

Epiphone i gitarzysta Kiss, Tommy Thayer, stworzyli razem kolejny sygnowany model. Tym razem jest nim Les Paul w spektakularnym wykończeniu Electric Blue.

To już czwarty sygnowany przez Tommy'ego Thayera model Epiphone. Wcześniejsze, limitowane instrumenty - “Spaceman” Les Paul oraz Les Paul i Explorer w wykończeniu “White Lightning” wyprzedały się bardzo szybko, nic więc dziwnego, że zapadła decyzja o przygotowaniu następnego. Kolejny Les Paul różni się jednak od wcześniejszych sygnatur spektakularnym wykończeniem Electric Blue. Wraz z lutnikami Epiphone w Nashville nad kolorem gitary pracował Johnny Douglas, który zajmuje się customowym malowaniem instrumentów i współpracował wcześniej z wieloma największymi, rockowymi zespołami.

Co ciekawe, kolejny raz pomocny okazał się także perkusista Kiss, Eric Singer: "Eric wpadł wcześniej na pomysł wykończenia “White Lightning”, co skończyło się stworzeniem wspaniale wyglądających, świetnych gitar, zarówno w wersji Les Paul jak i Explorer. Tym razem powiedziałem mu, że myślę o niebieskiej gitarze, a on pomógł mi rozwinąć ten pomysł, dzięki czemu powstało wykończenie przekraczające moje wszelkie oczekiwania. Wróciłem do Epiphone z ideą wyróżniającego się, opalizującego koloru electric blue sparkle. Eric zasugerował, żebym skontaktował się z Johnnym Douglasem, ekspertem od malowania instrumentów, który odpowiada za customowe wykończenia gitar i zestawów perkusyjnych m.in. takich zespołów jak Aerosmith, ZZ Top, Rush czy Van Halen. Wyjaśniłem mu, że potrzebuję niebieskiego koloru, który byłby jednocześnie głęboki i wybuchowy. Chciałem, aby opalizująca barwa gitary, w kontakcie z reflektorami na scenie zapewniała publiczności unikalne refleksy i odcienie zmieniające się w zależności od kąta padania światła. Po dwóch trzy trzech próbach Johnny opracował wspaniale wyglądającą formułę, którą zaprezentowaliśmy lutnikom Epiphone. I tak powstała końcowa wersja wykończenia".

Wyglądu dopełnia umieszczony przy mostku humbucker: "Poprosiłem o otwarty humbucker w pozycji mostkowej w niebieskim kolorze, dzięki czemu gitara wyglądałaby kompletnie. Kiedy mój przyjaciel z Epiphone, Richard Akers, przysłał mi prototyp pomyślałem, O mój Boże, to wygląda wspaniale'. Będę oficjalnie prezentował tę gitarę podczas styczniowych targów NAMM w Anaheim. Jestem bardzo podekscytowany."

Epiphone Tommy Thayer 'Electric Blue' Les Paul Outfit posiada mahoniowy korpus z klonowym topem oraz mahoniowy gryf z podstrunnicą z wawrzynu indyjskiego. Wykończenie Electric Blue znalazło się na całej gitarze - korpusie, główce i tylnej części gryfu. Do kolorystyki dopasowano nie tylko mostkowego humbuckera, ale również inne detale - niebieskie są także gałki potencjometrów, a nawet dostępny w komplecie, customowy, twardy futerał. Dodatkowe elementy wykończenia uzupełniają całość - binding topu (siedmiowarstwowy, biało-czarny) i podstrunnicy (biały) oraz chromowany osprzęt, włącznie z lustrzanym pickguardem, który również ma za zadanie odbijać sceniczne światła. Na tylnej części główki umieszczono logo Kiss 'Spaceman' i złoty podpis Thayera, jego nazwisko wygrawerowano także na chromowanej osłonie pręta regulacyjnego.

Podstrunnica o promieniu 12" mieści 22 progi medium jumbo oraz markery z pearloidu w kształcie trapezów. Szerokość siodełka Graph Tech wynosi 1,68”. Na osprzęt złożyły się mostek LockTone TM ABR ze stopbarem i klucze Grover Rotomatic o przełożeniu 18:1. Układ elektroniczny tworzą humbuckery Seymour Duncan JB z chromowanymi ramkami - pickup przy gryfie posiada także chromowaną osłonę. Są one regulowane trzypozycyjnym przełącznikiem oraz odrębnymi potencjometrami Volume i Tone.

 

http://www.epiphone.com/