Epiphone Ltd. Ed. Lzzy Hale Signature Explorer Outfit

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Ltd. Ed. Lzzy Hale Signature Explorer Outfit

W gronie artystów marki Epiphone zadebiutowała wokalistka i gitarzystka Halestorm wraz z sygnowanym modelem Ltd. Ed. Lzzy Hale Signature Explorer Outfit.

Lzzy Hale mogła dotychczas pochwalić się sygnaturami z logo Gibsona - Explorerami w wersji Ebony oraz Alpine White - dokładnie tej samej, w której oferowany jest nowy Epiphone. Choć gitary Epiphone są bardziej budżetową opcją w porównaniu z Gibsonami, Lzzy nie kryje entuzjazmu: "Czekałam na to od dawna. Posiadanie sygnowanego modelu Epiphone jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ zapewnia większą dostępność. Miałam już wcześniej sygnowane gitary, ale ich kupno wymagało niemal wzięcia kredytu. Biorąc pod uwagę aspekt finansowy, z moim Epiphone mogę zaoferować wspaniałą gitarę wszystkim, którzy jej potrzebują. Może być ona czyjąś pierwszą gitarą, ale z drugiej strony nie będzie wymagać żadnych ulepszeń. To prawdziwy instrument, z którym czuję się jak w domu. Gdy widzisz kogoś z Explorerem wiesz, że będzie grać rocka - właśnie to najbardziej lubię w tym kształcie. Te wszystkie krawędzie. Z moim Epiphone zawsze czuję się jak gwiazda rocka i mam nadzieję, że każdy, kto za niego chwyci będzie czuć się tak samo. Zachęcam, aby robić na nim jak najwięcej hałasu, ponieważ ja właśnie tym się aktualnie zajmuję."

Epiphone Ltd. Ed. Lzzy Hale Signature Explorer Outfit to mahoniowa konstrukcja z hebanową podstrunnicą. Wklejany gryf posiada customowy profil C. Błyszczącemu wykończeniu Alpine White towarzyszy złoty hardware, w tym m.in. duży pickguard w klasycznym dla Explorera kształcie, oraz wielowarstwowy, czarno-biały binding korpusu i biały binding podstrunnicy. Podstrunnica o promieniu 12" mieści 22 progi medium jumbo oraz markery z pearloidu w kształcie bloków. Na osłonie pręta napinającego znalazł się podpis Lzzy w złotym kolorze, złote jest również vintage'owe logo Epiphone na główce. Menzura instrumentu wynosi oczywiście 24,75".

Na pokładzie gitary umieszczono klucze Grover Rotomatic o przełożeniu 18:1, siodełko GraphTech oraz mostek LockTone Tune-o-matic ze stopbarem. Za brzmienie odpowiadają humbuckery Alnico Classic PRO - jak pozostałe elementy wyposażenia w złotych osłonach, regulowane trzypozycyjnym przełącznikiem, odrębnymi regulatorami Volume oraz gałką Master Tone. Model oferowany jest wraz z podpisanym certyfikatem autentyczności oraz twardym futerałem.

 

 

http://www.epiphone.com
http://www.lauda-audio.pl/