Epiphone Ltd. Ed. Dave Rude Flying V Outfit

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Ltd. Ed. Dave Rude Flying V Outfit

Firma Epiphone zaprezentowała kolejny sygnowany instrument w swojej ofercie. Tym razem jest to Flying V opracowany wspólnie z gitarzystą formacji Tesla, Davem Rude.

40 letni Dave Rude, który dołączył do grupy Tesla w 2006 roku, od dawna grał na instrumentach Epiphone. Teraz dołączył do grona oficjalnych artystów firmy mogących pochwalić się sygnaturą, z modelem Ltd. Ed. Dave Rude Flying V Outfit, który został oparty na jego customowym egzemplarzu z 2015 roku.

"Zawsze chciałem mieć model Flying V, do tego w białym kolorze. James Hetfield używał oldschoolowego, białego V w początkach Metalliki. Widziałem kilka jego zdjęć i od tego momentu biała strzałka stała się moją obsesją. Jednak żaden z modeli, który widziałem w sklepach nie zachwycił mnie wizualnie. Wszystkie wyglądały zbyt zwyczajnie, a ja potrzebowałem czegoś dziwniejszego".

Inspiracją do customowego modelu był... T-shirt Toma Petty. "Bardzo lubię jego T-shirt ze starym logo, w którym biały Flying V przebija serce, niczym strzała Kupidyna. Pewnego razu podczas trasy, w samym środku bezsennej nocy, przyszła mi do głowy myśl: 'A co by było, gdybym miał właśnie taką gitarę? Całą białą z czerwonym pickguardem, w której nawet podstrunnica jest biała?'. Napisałem do Cary (odpowiedzialnej w Epiphone za kontakt z artystami - przyp. red.) i zapytałem ją, czy jest szansa, żeby wykonali dla mnie jeden taki egzemplarz. Nie dostałem odpowiedzi więc pomyślałem, że to był tylko szalony pomysł, z gatunku tych, które przychodzą ci do głowy w środku nocy. Byłem pewny, że Epiphone nigdy nie zrobi dla mnie tej jednej gitary. Dwa miesiące później, podczas koncertu w Nashville w ramach trasy z Def Leppard dostałem od niej SMS-a: "Kiedy chciałbyś zobaczyć swoją gitarę?" Ja na to: "Moją gitarę? Jaką gitarę?".

"Cara pojawiła się wówczas w mojej garderobie w Bridgestone Arena dosłownie dwie godziny przed koncertem. Kiedy otworzyła futerał zobaczyłem instrument, który wyglądał dokładnie tak, jak prosiłem. Zagrałem na nim tego wieczora i wciąż używam go podczas każdego koncertu od 2015 roku. To moja ulubiona gitara. Brzmi wspaniale i doskonale wygląda, a fakt, że jest customowa ma dla mnie szczególne znaczenie."

Właśnie na tym instrumencie został oparty pierwszy sygnowany model Dave'a Rude, który różni się kilkoma szczegółami, m.in. pickguardem z czerwonego pearloidu oraz białą główką z płytką pręta wykonaną również z czerwonego pearloidu i ozdobioną logo Epiphone w białym kolorze. "Dołożyliśmy również progi jumbo oraz pickupy Epiphone ProBucker, które cechują się doskonałym miksem brudnego i czystego brzmienia, które stało się moim znakiem rozpoznawczym i do którego zawsze dążyłem." "Kiedy zobaczyłem ten model po raz pierwszy nie mogłem uwierzyć, jak bardzo jest piękny. Brzmienie, wygląd, komfort gry, po prostu spełnienie marzeń. Zawsze czytałem, jak moi ulubieni gitarzyści wahali się podczas tworzenia sygnowanych gitar, więc myślałem, że zajmie to mnóstwo czasu. Tymczasem Epiphone zrobił to perfekcyjnie, a gitara jest idealna od razu po wyjęciu z pudełka".

Korpus oraz wklejany gryf Epiphone Ltd. Ed. Dave Rude Flying V Outfit wykonano z drewna okume, a podstrunnicę z klonu cukrowego. Całość w wykończeniu Alpine White, połączonym z dużym czerwonym pickguardem z pearloidu, płytką osłony pręta oraz podpisem Rude'a na tylnej części główki w tym samym kolorze. Poza dopasowaną główką białe są również pokrętła potencjometrów, główka przełącznika pickupów oraz odsłonięte przetworniki. Gryf cechuje się profilem SlimTaper 'C', a menzura wynosi 24,75".

Na wyposażeniu instrumentu znajdziemy siodełko GraphTech, mostek LockTone Tune-o-matic ze stopbarem oraz klucze Grover Rotomatic. Za regulację humbuckerów ProBucker-2 (gryf) i ProBucker-3 (mostek), odpowiada trzypozycyjny przełącznik, pokrętło Master Tone oraz dwa pokrętła Volume typu push-pull, czyli z opcją rozłączenia cewek w dedykowanych im przetwornikach. Przy górnym ustawieniu pokręteł obydwa przetworniki będą zatem pracować jak single-coil. Gitara oferowana jest wraz z nowym pokrowcem EpiLite oraz podpisanym certyfikatem autentyczności.

 

http://www.epiphone.com
www.lauda-audio.pl