Epiphone 1961 Les Paul SG Standard z pickupami Gibson BurstBucker i postarzanym wykończeniem

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone 1961 Les Paul SG Standard z pickupami Gibson BurstBucker i postarzanym wykończeniem

W ofercie Epiphone pojawił się nowy model 1961 Les Paul SG Standard bazujący na oryginalnym modelu Gibsona z 1961 roku, kiedy był jeszcze nazywany Les Paulem.

Epiphone 1961 Les Paul SG Standard

Nowy model Epiphone 1961 Les Paul SG Standard dostępny jest w postarzanym wykończeniu w dwóch wersjach Aged Sixties Cherry i Aged Classic White. Gitara posiada dwuczęściowy mahoniowy korpus z podwójnymi wycięciami oraz profilowaniem, które Epiphone nazywa Custom Shop Historic, co pozwala spodziewać się kształtu wiernie oddającego oryginały z 1961. Wklejany jednoczęściowy, mahoniowy gryf o profilu C SlimTaper zaopatrzono w podstrunnicę z indyjskiego laurelu, z 22 średnimi progami oraz zestawem perłowych, trapezowych inkrustacji.

Gibson BurstBucker

Na pokładzie znalazły się klasowe przetworniki Gibson BurstBucker - BurstBucker 2 przy gryfie i BurstBucker 3 w pozycji mostkowej. Są one obsługiwane za pomocą tradycyjnego układu złożonego z dwóch potencjometrów głośności, dwóch tonów i 3-pozycyjnego przełącznika Switchcraft. Epiphone zdecydował się również na użycie potencjometrów CTS i kondensatorów Mallory.

Modele Epiphone 1961 Les Paul SG Standard dostarczane są w komplecie z twardym futerałem.

www.epiphone.com
www.lauda-audio.pl