Nowy akustyk Epiphone Masterbilt Excellente

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Nowy akustyk Epiphone Masterbilt Excellente

Epiphone prezentuje akustyczny model Masterbilt Excellente, który trafił do oferty firmy po raz pierwszy od 1970 roku.

Excellente to prawdopodobnie najrzadszy model kiedykolwiek stworzony przez Epiphone. W latach 1963-1970 powstało jedynie 139 egzemplarzy tego pięknie zdobionego instrumentu z najwyższej półki. Swego czasu sięgała po niego gwiazda country Loretta Lynn, a dziś wraca on w ramach kolekcji Masterbilt, grupującej odświeżone instrumenty mające swoje korzenie w bogatej historii Epiphone.

Gitara w wykończeniu Antique Natural Aged posiada korpus z jednolitych kawałków drewna Ovangkol oraz jednolity top ze świerku sitka. Gryf o profilu C wykonano z klonu a w jego centralnej części umieszczono pięć pasków naprzemiennie ułożonego orzecha i klonu. Hebanowa podstrunnica mieści 20 progów medium jumbo oraz perłowe markery w historycznym kształcie chmur (marker przy 15 progu ma kształt prostokąta). Instrument zwraca uwagę również bogato zdobionym pickguardem w oryginalnym kształcie Excellente, a jego wartość estetyczną podnosi ponadto wielowarstwowy binding w kolorze kości słoniowej oraz złoty osprzęt. Menzura wynosi 643 mm (25,31 "), a promień podstrunnicy 12,01".

Epiphone Masterbilt Excellente wyposażono w hebanowy mostek w historycznym kształcie z siodełkiem z kości i dwoma kropkami z pearloidu, kościane siodełko główki oraz vintage'owe klucze "Waffleback" z metalowymi główkami. Na pokładzie zamocowano mocowany w otworze rezonansowym preamp Fishman Sonitone z podsiodełkowym pickupem piezo Sonicore oraz regulacją Volume i Tone.

https://www.epiphone.com/