Epiphone Joe Bonamassa 1960 Les Paul Standard “Norm Burst”

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Joe Bonamassa 1960 Les Paul Standard “Norm Burst”

Epiphone i Joe Bonamassa przygotowali nowy sygnowany model. Tym razem jest nim reedycja oryginalnego Les Paula gitarzysty z 1960 roku, w wykończeniu Norm Burst.

Pierwowzorem najnowszej sygnatury Bonamassy jest Gibson Les Paul z 1960 roku, którego Joe odkrył w sklepie Norm’s Rare Guitars w Los Angeles (w dzielnicy Tarzana). Oryginalny instrument posiada klasyczny, mahoniowy korpus Les Paul w wykończeniu Norm Burst, humbuckery ProBucker z okablowaniem w stylu lat '50 oraz futerał Lifton.

Limitowany Epiphone Joe Bonamassa 1960 Les Paul Standard “Norm Burst” cechuje się klasycznym korpusem wykonanym z mahoniu w kolorze wiśniowym z klonowym fornirem na topie w wykończeniu Heritage Cherry "Norm Burst", który dokładnie odzwierciedla oryginał z 1960 roku. "Norm wszedł w posiadanie tej gitary w latach 1980 a jego pracownicy zaczęli nazywać go “Norm Burst” - mówi Joe Bonamassa. Choć Epiphone przygotował wierną replikę, instrument nie posiada zadrapań, podobnie jak jego pierwowzór. Z prostej przyczyny: "To najbardziej zadbany vintage'owy Les Paul Standard jakiego kiedykolwiek widziałem. Wygląda jak nowy w takim stopniu, że nawet niklowe osłony pickupów sprawiają wrażenie jakby były chromowane. Miał nawet oryginalne metki." Firma przygotowała dwie wersje nowej sygnatury - droższą z inkrustowanym napisem 'Joe Bonamassa' na podstrunnicy i tańszą z klasycznymi markerami w kształcie trapezów.

Wiśniowo wykończony gryf o profilu 60's Slim Taper to również mahoniowa konstrukcja głęboko wklejona w korpus (long tenon). Podstrunnicę o promieniu 12" wykonano z wawrzynu indyjskiego. Mieści ona 22 progi, markery z pearloidu oraz czarne kropki bocznych znaczników pozycji. Zarówno top korpusu, jak i podstrunnica posiadają kremowy binding o grubości 1,5 mm, który koresponduje z kremowym pickguardem. Główka w kształcie 1960 Kalamazoo posiada wykończone na czarno czoło z logo Epiphone z masy perłowej i złotym logo Les Paula. Sygnatura Bonamassy, również w złotym kolorze, została umieszczona na tyle główki. Szerokość białego siodełka główki Graphtech wynosi 43 mm, a menzura instrumentu to oczywiście 24,75" (628 mm).

Na osprzęt składają się: mostek LockTone ABR ze stopbarem oraz klucze Epiphone Deluxe z tulipanowymi główkami. Gitarę wyposażono w przetworniki Epiphone Probucker wykonane z tych samych materiałów co oryginalne modele Gibson BurstBucker. Są one sterowane trzypozycyjnym przełącznikiem oraz dwoma regulatorami Volume i dwoma Tone. Układ potencjometrów barwy obejmuje kondensatory Mallory oraz okablowanie w stylu lat '50. "Pierwszy prototyp, który wysłał mi Epiphone brzmiał jak oryginał. Kolejny raz Epiphone wykonał świetną robotę i jestem dumny, że na tej gitarze znajduje się moje nazwisko." - mówi Bonamassa.

Komplet obejmuje twardy futerał Lifton z napisem "Bonamassa Nerdville, Ca" oraz certyfikat autentyczności. Premiera Epiphone Joe Bonamassa 1960 Les Paul Standard “Norm Burst” nastąpi 2 grudnia. Instrument oferowany jest na razie w przedsprzedaży jedynie w internetowym sklepie Bonamassy (https://shop.jbonamassa.com/) w cenie (dla osób spoza Stanów Zjednoczonych) wynoszącej 849,99 $ i 949,99 $ za droższą wersję. Nabywca otrzyma dodatkowo meet & greets z Joe dla dwóch osób oraz sygnowany, customowy, czarny, zamszowy pasek o wartości 35 $ z logo Bonamassy.

 

http://www.epiphone.com/