Epiphone Muse - nowa kolekcja modeli Les Paul i SG

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Muse - nowa kolekcja modeli Les Paul i SG

Epiphone prezentuje linię Muse, w skład której weszły modele Les Paul i SG w wielu wersjach wykończenia typu metallic.

Modele Les Paul Muse i SG Muse wchodzą w skład tegorocznej kolekcji Inspired by Gibson Collection, która wzorowana jest na instrumentach macierzystej marki mających korzenie w Złotej Erze Gibsona. Jedną z cech charakterystycznych kolekcji jest nowy kształt główki 'Kalamazoo' - znajdziemy go oczywiście również w instrumentach Muse. Zarówno Les Paule, jak i SG dostępne są w aż siedmiu wersjach wykończenia: Radio Blue Metallic, Wanderlust Green Metallic, Purple Passion Metallic, Smoked Almond Metallic, Pearl White Metallic, Jet Black Metallic oraz Scarlet Red Metallic.

Epiphone Les Paul Muse Radio Blue Metallic

Epiphone Les Paul Muse Wanderlust Green Metallic

Epiphone Les Paul Muse Purple Passion Metallic

Epiphone Les Paul Muse Smoked Almond Metallic

Instrumenty wyposażono w parę humbuckerów Alnico Classic PRO. Ich pracę kontroluje trzypozycyjny przełącznik oraz dedykowane każdemu przetwornikowi potencjometry Volume i Tone typu push-pull. Gałki głośności kryją opcję rozłączania cewek oraz układ treble bleed (zapobiega utracie wysokich tonów przy zmniejszaniu głośności), gałki barwy pozwalają na odwrócenie fazy.

Gitary posiadają podstrunnice z wawrzynu indyjskiego o promieniu 12". Umieszczono na nich 22 progi medium jumbo oraz markery w kształcie trapezów, a także siodełko Graph Tech o szerokości 43 mm. Na główce, poza logo Epiphone znalazło się również stosowne oznaczenie, Les Paul Muse i SG Muse, umieszczone na osłonie pręta. Na pokładzie znajdziemy niklowany osprzęt - mostek LockTone ABR ze stopbarem oraz klucze Grover o przełożeniu 18:1.

Epiphone SG Muse Pearl White Metallic

Epiphone SG Muse Jet Black Metallic

Epiphone SG Muse Scarlet Red Metallic

Epiphone SG Muse to konstrukcja mahoniowa, z korpusem i gryfem wykonanym z tego drewna. Również w tym przypadku profil gryfu to Custom C.

Epiphone Les Paul Muse posiada lekki, komorowany korpus z Okoume z klonowym topem. Korpus jest nieco cieńszy i posiada wyfrezowanie na żebra zwiększające komfort gry. Drewno Okoume posłużyło również do budowy gryfu o profilu Custom C.

 

https://www.epiphone.com/