Nowy Epiphone EJ-200 Coupe

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Nowy Epiphone EJ-200 Coupe

Firma Epiphone zaprezentowała nową wersję historycznego modelu J-200 Jumbo wyposażoną w mniejszy korpus 'coupe'.

Model Jumbo 200, znany jako "King of the Flat Tops" został po raz pierwszy zaprezentowany w 1937 roku. Od tego czasu sięgali po niego tacy artyści jak m.in. Tom Petty, The Everly Brothers, Emmylou Harris, George Harrison i Bob Dylan. Akustyczno-elektryczny Epiphone EJ-200 Coupe to najnowsza wersja tego legendarnego modelu z korpusem w mniejszym rozmiarze, dzięki czemu doskonale sprawdzi się na przykład w podróży.

Gitara posiada korpus z pojedynczym wcięciem. Został on wykonany z selekcjonowanego drewna Ovangkol a jednolita płyta przednia ze świerku. Gryf zbudowany z klonu twardego posiada podłużnicę z orzecha oraz zaokrąglony, odchudzony profil C (SlimTaper C). Za budulec podstrunnicy posłużyło drewno Pau Ferro. Jej promień wynosi 12" i znajdziemy na niej 20 progów medium, markery w kształcie kropek oraz znacznik w kształcie korony umieszczony przy 12 progu. Instrument posiada pięciowarstwowy, biało-czarny binding topu, jednowarstwowy binding płyty tylnej, rozetę z tworzywa imitującego szylkret oraz dwuwarstwową płytę pręta napinającego. Menzura wynosi 24,75".

Na pokładzie instrumentu umieszczono mostek z drewna Pau Ferro z kompensowanym siodełkiem z kości, siodełko główki z kości oraz klucze Grover Mini Rotomatic o przełożeniu 18:1. Zastosowano elektronikę Shadow Performer Tuner HD z pickupem Shadow NanoFlex HD umieszczonym pod siodełkiem i regulatorami Master Volume, trójpasmową korekcją (Bass, Mid, Treble), Phase i Tuner, tunerem chromatycznym i wskaźnikiem zużycia baterii (układ zasilany jest dwoma bateriami AAA). Gitara dostępna jest w trzech wersjach wykończenia: Vintage Natural, Vintage Sunburst i Wine Red.

http://www.epiphone.com
http://www.lauda-audio.pl