Nowa seria Epiphone Prophecy

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Nowa seria Epiphone Prophecy

Epiphone prezentuje nową serię, Prophecy, w skład której weszły gitary w najpopularniejszych kształtach marki, w kilku wersjach kolorystycznych i z ciekawymi elementami wyposażenia.

W ramach serii Epiphone Prophecy znajdziemy modele wykorzystujące klasyczne kształty korpusów z nowoczesnym 'twistem': Les Paul Prophecy, Prophecy SG, Flying V Prophecy oraz... Prophecy Extura. Pod nazwą Extura kryje się znany kształt Explorera, jednak firma wyjaśnia, że cechuje się on nieco węższą talią i głębszym cutawayem, w stylu prekursora Explorera, Gibsona Futura. Dlatego marka zdecydowała się na zastosowanie nowej nazwy - Extura.

Wśród nowoczesnych rozwiązań, które znajdziemy w modelach Epiphone Prophecy są przede wszystkim przetworniki Fishman Fluence, co ucieszy zwolenników współczesnego, mocniejszego grania. Przynoszą one trzy typy voicingu: ciepły, vintage'owy humbucker w stylu Gibson BurstBucker/PAF; nowoczesny ton aktywnego humbuckera oraz bezszumowy sound typu single-coil. Dostęp do typów voicingu następuje poprzez opcję push/pull w pokrętłach Volume i Tone.

Osprzęt instrumentów obejmuje także blokowane klucze Grover Rotomatic, siodełko Graph Tech NuBone, mostek Epiphone LockTone Tune-O-Matic ze strunnikiem LockTone Stop Bar oraz 24 progi jumbo.

Wszystkie instrumenty charakteryzują się menzurą 628 mm (24,72"). Wyposażono je w mahoniowe gryfy o profilu Asymmetrical SlimTaper (z konturowanym kopytem w przypadku Les Paula i Extury) oraz hebanowe podstrunnice o promieniu 12,01", na których umieszczono prostokątne markery z trójkątem z abalonu, dostosowanym kolorystycznie do barwy korpusu. Wszystkim wersjom kolorystycznym gitar towarzyszy niklowany, szczotkowany osprzęt.

Epiphone Les Paul Prophecy

Epiphone Les Paul Prophecy posiada mahoniowy korpus i top z klonu cukrowego. W wersjach kolorystycznych Red Tiger Aged Gloss oraz Olive Tiger Aged Gloss zastosowano dodatkowo fornir z klonu płomienistego klasy AAA. Gładki top zachowano w kolorze Black Aged Gloss. Instrument zdobi binding topu, podstrunnicy i główki.

 

Les Paul Prophecy Red Tiger Aged Gloss

Les Paul Prophecy Olive Tiger Aged Gloss

Les Paul Prophecy Black Aged Gloss

Na układ elektroniczny składa się para humbuckerów Fishman Fluence Epiphone Prophecy, trójpozycyjny przełącznik oraz regulatory 2x Volume (push/pull do rozłączania cewek) i 2x Tone (push/pull do zmiany voicingu Vintage/Modern)

Epiphone Prophecy Extura

Epiphone Prophecy Extura posiada korpus wykonany z mahoniu. W wersjach kolorystycznych Purple Tiger Aged Gloss oraz Yellow Tiger Aged Gloss wieńczy go fornir z klonu płomienistego klasy AAA. Gładki top zachowano w kolorze Black Aged Gloss. Instrument zdobi binding topu, podstrunnicy i główki.

Prophecy Extura Purple Tiger Aged Gloss

Prophecy Extura Yellow Tiger Aged Gloss

Prophecy Extura Black Aged Gloss

Na układ elektroniczny składa się para humbuckerów Fishman Fluence, trójpozycyjny przełącznik oraz regulatory Master Volume i Master Tone (obydwa z funkcją push/pull do zmiany voicingu)

Epiphone Prophecy SG

Epiphone Prophecy SG posiada korpus SG Modern wykonany z mahoniu i top z klonu o grubości 1/2". W wersjach kolorystycznych Red Tiger Aged Gloss oraz Blue Tiger Aged Gloss wieńczy go fornir z klonu płomienistego klasy AAA. Gładki top zachowano w kolorze Black Aged Gloss. Instrument zdobi binding podstrunnicy i główki.

Prophecy SG Red Tiger Aged Gloss

Prophecy SG Blue Tiger Aged Gloss

Prophecy SG Black Aged Gloss

Na układ elektroniczny składa się para humbuckerów Fishman Fluence, trójpozycyjny przełącznik oraz regulatory Master Volume i Master Tone (obydwa z funkcją push/pull do zmiany voicingu)

Epiphone Flying V Prophecy

Epiphone Flying V Prophecy posiada korpus 1958 Flying V wykonany z mahoniu. W wersji kolorystycznej Yellow Tiger Aged Gloss wieńczy go fornir z klonu płomienistego klasy AAA. Gładki top zachowano w kolorze Black Aged Gloss. Instrument zdobi binding topu, podstrunnicy i główki.

Flying V Prophecy Yellow Tiger Aged Gloss

Flying V Prophecy Black Aged Gloss

Na układ elektroniczny składa się para humbuckerów Fishman Fluence Epiphone Prophecy, trójpozycyjny przełącznik oraz regulatory Master Volume i Master Tone (obydwa z funkcją push/pull do zmiany voicingu)

 

https://www.epiphone.com/

https://www.lauda-audio.pl/