Epiphone Ltd. Ed. Tommy Thayer "White Lightning" Explorer Outfit

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Ltd. Ed. Tommy Thayer "White Lightning" Explorer Outfit

Wśród nowości Epiphone, które trafią do oferty w listopadzie 2017 roku znalazł się również nowy model gitarzysty Kiss, Tommy'ego Thayera.

Trzecia, sygnowana przez Thayera gitara z logo Epiphone to klasyczny Explorer w wykończeniu Custom Metallic White i wybranymi przez muzyka przetwornikami Seymour Duncan JB Humbuckers.

"W ciągu ostatnich czterech czy pięciu lat miałem szczęście mogąc pochwalić się dwoma pięknymi, sygnowanymi modelami Epiphone". - mówi Tommy Thayer w wywiadzie dla portalu Epiphone. "Obydwa zostały świetnie przyjęte. Zawsze byłem muzykiem oddanym Les Paulowi, ale zdarzało mi się sięgać podczas koncertów po Explorera. Dwa lata temu moja druga sygnatura, White Lightning Les Paul, zrobiła spore wrażenie na muzykach i fanach Kiss na całym świecie i sprzedała się w całym, liczącym 1500 sztuk nakładzie. Aby zachować i kontynuować ten impet, zdecydowałem się na limitowaną edycję Explorera w wykończeniu White Lightning. Mój nowy Epiphone White Lightning Explorer jest gorący, głośny i zapewnia mi to potężne brzmienie, którego potrzebuję na scenie każdego wieczoru. To instrument, który będzie towarzyszył muzykom na wszystkich etapach kariery. Moje sygnowane instrumenty Epiphone są sprawdzoną i kluczową częścią mojego arsenału, nigdzie się bez nich nie ruszam."

Epiphone Ltd. Ed. Tommy Thayer "White Lightning" Explorer Outfit posiada mahoniowy korpus oraz klejony gryf o profilu 1960s Slim Taper D. Całość, wraz z dopasowaną główką wykończono w kolorze Custom Metallic White, inspirowanym wcześniejszym Les Paulem Thayera i wyposażono w niklowany hardware, binding topu korpusu (7 czarno-białych warstw) i podstrunnicy (1 warstwa koloru białego) oraz pickguard z PVC. Podstrunnicę wykonano z kompozytu drewna poddanego procesowi toryfikacji, czyli suszeniu drewna w wysokiej temperaturze i próżni. Podstrunnica o promieniu 12" zawiera 22 progi medium jumbo oraz pearloidowe znaczniki pozycji w kształcie kropek. Wśród customowych elementów wykończenia jest również metalowa, chromowana płyta pręta napinającego z wygrawerowanym napisem “Tommy Thayer" oraz logo limitowanej edycji "White Lightning" na odwrocie główki. Menzura gitary wynosi 24,75".

Kolejny raz Tommy Thayer wybrał humbuckery Seymour Duncan JB. Przetwornik przy gryfie umieszczono w puszce i chromowanej ramce, natomiast przy mostku zastosowano otwarty humbucker w białym kolorze. Inspiracją do zastosowanego tu humbuckera open coil były instrumenty takich legend gitary jak Jimmy Page z Led Zeppelin czy Duane Allman z Allman Brothers Band, którzy chcąc nadać swojemu brzmieniu więcej pazura usuwali osłony przetworników. Układ elektroniczny uzupełniają regulatory Volume i Tone oddzielne dla każdego przetwornika oraz trzypozycyjny przełącznik.

Pozostałe wyposażenie gitary to mostek LockTone Tune-o-matic ze stopbarem, klucze Mini-Grover Rotomatics o przełożeniu 18:1 oraz białe siodełko główki wykonane z imitacji kości. W komplecie znalazły się customowy hardcase, oczywiście w białym kolorze, customowy, zdobiony skórzany pasek oraz certyfikat autentyczności ze zdjęciem muzyka.

Pozostałe zaplanowane na listopad 2017 r. nowości Epiphone to Ltd. Ed. Matt Heafy "SnØfall" Les Paul Custom Outfit oraz Ltd. Ed. Björn Gelotte "Jotun" Les Paul Custom Outfit

http://www.epiphone.com