Nowy Epiphone Les Paul Special TV Yellow

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Nowy Epiphone Les Paul Special TV Yellow

Wśród wielu modeli zaprezentowanych na początku roku przez Epiphone znalazł się Les Paul Special w wykończeniu TV Yellow, przeznaczony dla gitarzystów poszukujących instrumentu w bardzo umiarkowanej cenie.

Największą tegoroczną nowością Epiphone jest rozbudowana kolekcja 'Inspired by Gibson' wzorowana na instrumentach macierzystej marki mających korzenie w Złotej Erze Gibsona. Jedną z cech charakterystycznych kolekcji jest nowy kształt główki 'Kalamazoo'.

W listopadowym numerze Gitarzysty testowaliśmy ubiegłoroczny model Gibson Les Paul Special TV Yellow, który odwołuje się do wczesnych konstrukcji LP z pickupami P-90. Do tych samych wzorców nawiązuje jego wierny odpowiednik z logo Epiphone, który znalazł się w kolekcji 'Inspired by Gibson'. Został on wyposażony między innymi w nową główkę 'Kalamazoo', lekki mahoniowy korpus w ikonicznym wykończeniu TV Yellow, a także pickupy P-90 oraz oferowany jest w przystępnej cenie, wynoszącej na stronie producenta 399 $.

Gibson Les Paul Special TV Yellow

Epiphone Les Paul Special TV Yellow

Poza mahoniowym korpusem, wykończonym na wysoki połysk, Epiphone Les Paul Special cechuje się, podobnie jak jego odpowiednik Gibsona, mahoniowym gryfem o profilu Vintage 50s. Na podstrunnicy z wawrzynu (Indian Laurel) o promieniu 12" umieszczono 22 progi medium jumbo oraz kropki markerów wykonane z pearloidu. Zastosowano siodełko Graph Tech o szerokości 43 mm. Czarna główka mieści logo marki i modelu oraz klucze Vintage Deluxe z główkami w kolorze kości słoniowej. Wykończeniu TV Yellow towarzyszy czarny pickguard, czarne puszki przetworników single-coil oraz pokrętła potencjometrów w tym samym kolorze.

Niklowany, stały mostek typu wraparound (czyli z zawiniętymi wokół niego strunami, uprzednio przekładanymi od przodu), podobnie jak w klasycznym modelu Les Paul Special, pozbawiony jest regulacji menzury i wysokości poszczególnych strun. Układ elektryczny tworzą dwa przetworniki P-90 PRO Soap Bar sterowane trzypozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami Volume i Tone dedykowanymi do każdego pickupa.

Epiphone Les Paul Special TV Yellow w towarzystwie innego modelu z kolekcji 'Inspired by Gibson' - Les Paul Custom Ebony

https://www.epiphone.com/