PRS Private Stock Modern Eagle V Limited

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS Private Stock Modern Eagle V Limited

PRS zaprezentował nowy, limitowany model z customowej serii Private Stock - Modern Eagle V Limited.

Modern Eagle został po raz pierwszy zaprezentowany przez PRS w 2004 roku i stanowił wówczas swoistą esencję całego doświadczenia lutników firmy w konstruowaniu gitar. Teraz światło dzienne ujrzała - po raz pierwszy w limitowanym nakładzie w ramach customowej serii Private Stock - piąta odsłona tego modelu. "Private Stock Modern Eagle V jest wyrafinowanym instrumentem nie tylko pod względem rzemiosła, ale również z uwagi na elektronikę i mechanikę - mówi Paul Reed Smith - Modele Modern Eagle zawsze były projektowane w taki sposób aby sprostały historii i prezentowały nasze nowe odkrycia w pracy nad drewnem lutniczym i brzmieniem. To ucieleśnienie tradycji połączonej ze śmiałymi innowacjami charakterystycznymi dla linii Provate Stock oraz nowym systemem przetworników".

PRS Private Stock Modern Eagle V Limited dostępny jest w nakładzie 120 egzemplarzy. Korpus gitary wykonano z mahoniu, natomiast zarówno top jak i gryf z mocno wzorzystego klonu tygrysiego. Gryf wykończono w tej samej wersji kolorystycznej - w przypadku zdjęć i filmu promocyjnego jest to Aquamarine - co prezentuje się bardzo interesująco. Do budowy podstrunnicy posłużył palisander brazylijski, a główkę wykończono palisandrowym fornirem, dopasowanym do podstrunnicy. Instrument o menzurze 25" posiada 22 progi oraz klasyczne ptasie markery i orła Private Stock, umieszczonego na główce - elementy te wykonano z abalonu o falistym wzorze. Na osprzęt składa się mostek PRS Gen III Tremolo z blokowanymi siodełkami w wykończeniu smoked black oraz blokowane klucze Phase III z główkami z palisandru brazylijskiego.

Instrument wyposażony jest humbuckery TCI Treble i Bass (mostek i gryf), które można znaleźć w modelach PRS Paul's Guitar konstruowanych na bazie ulubionych komponentów Paula Reeda Smitha. W pozycji środkowej umieszczono przetwornik Narrow PRS Singlecoil zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego instrumentu. Na układ elektroniczny składają się regulatory Volume i Tone oraz pięciopozycyjny przełącznik o klasycznym układzie pozycji (1 - mostek, 2 - mostek + środek, 3 - środek, 4 - środek + gryf, 5 - gryf). To jednak nie koniec atrakcji, bowiem PRS Private Stock Modern Eagle V Limited oferuje aż 17 podstawowych kombinacji brzmieniowych z możliwością jeszcze większego ich urozmaicenia.

Dwa mini przełączniki, umieszczone między pokrętłem tone a przełącznikiem przetworników, odpowiadają za rozłączanie cewek w obydwu humbuckerach, nadając im brzmienie przystawek typu single-coil. Z kolei opcja push/pull w gałce Tone aktywuje równoczesną pracę obydwu humbuckerów, co daje użytkownikowi m.in. możliwość gry z wykorzystaniem wszystkich trzech przetworników równocześnie. Ostatnim elementem układanki, zwiększającym paletę podstawowych 17 typów brzmień jest trzeci mini przełącznik, usytuowany bliżej pokrętła Volume, który pozwala na wybór wartości jego rezystencji między 500k a 250k. Wybór rezystencji 250k dla humbuckerów, zamiast tradycyjnie stosowanej 500k, nieco ociepla ich brzmienie, a przy tym daje kolejne możliwości wyboru.

 

 

 

https://prsguitars.com