PRS Private Stock Paul's 85

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS Private Stock Paul's 85

Świętowanie 35 rocznicy PRS Guitars zbliża się do końca, więc Paul Reed Smith i zespół Private Stock stworzyli ostatni instrument celebrujący tę okazję.

PRS Private Stock Paul's 85 to customowy, limitowany do 85 egzemplarzy instrument, starannie opracowany przez Paula Reeda Smitha i skrupulatnie wykonany przez zespół Private Stock. Właściciel firmy wybrał topy i drewno użyte do ich budowy, asystował przy nadawaniu kształtu gryfu każdego egzemplarza, wybrał przetworniki oraz grał i wyregulował każdą gitarę, podczas gdy zespół Private Stock dopracowywał każdy szczegół.

Dokonany przez Paula Reeda Smitha wybór obejmuje korpus z mahoniu afrykańskiego z topem z klonu wzorzystego, gryf z ciemnego mahoniu peruwiańskiego, palisandrowy fornir główki oraz 22-progową podstrunnicę z palisandru honduraskiego z bindingiem z klonu wzorzystego. Pozostałe dobrane elementy specyfikacji to m.in. ptasie markery z czerwonego abalonu w obwódką z masy perłowej, siodełko z kości, vintage'owe klucze, a także aluminiowy mostek stoptail z mosiężnymi śrubami zaczepu i trzpieniami. Dodatkowego sznytu dodaje gitarze orzeł Private Stock oraz data 1985, wykonane z abalonu z perłową obwódką i umieszczone na główce i osłonie pręta.

Jak zapewnia firma, modele PRS Private Stock Paul's 85 zbudowano wykorzystując całą wiedzę i technikę lutników z zespołu Private Stock - metody suszenia drewna, kształtowanie profilu gryfu, kolor oraz technikę natryskiwania i bejcowania nazwaną Electric Tiger Glow, która podkreśla wzorzystą fakturę klonu, wykończenie (cienka jaj papier powłoka lakieru nitrocelulozowego o vintage'owej formuje, która popęka z czasem), a wreszcie przetworniki. Zastosowano tu pickupy TCI, których pracę regulują pojedyncze potencjometry Volume i Tone, trójpozycyjny przełącznik oraz dwa mini-przełączniki rozłączające cewki.

Paul Reed Smith: "Uważamy, że produkcja gitar jest ciągłym procesem odkrywania, a gitara Paul’s 85 wykorzystuje wszystkie elementy, procesy i techniki, które do tej pory odkryłem, nieustannie poszukując, testując, udoskonalając i ucząc się naszego rzemiosła. Mam nadzieję, że te wzorcowe instrumenty będą czymś niezwykłym dla naszej firmy i branży. Nie ma lepszego sposobu na zakończenie świętowania naszej 35 rocznicy niż poprzez te niezwykłe i, mam nadzieję, magiczne gitary."

 

 

Przypomnijmy, że w ramach świętowania 35 rocznicy firmy PRS Guitars, światło dzienne ujrzały w tym roku m.in. nowe modele z serii SE, modele 35th Anniversary Custom 24 w wykończeniu Black Gold Wrap Burst i Faded Blue Burst, modele McCarty w serii S2, Private Stock 35th Anniversary Dragon, SE Hollowbody II Piezo oraz Experience PRS 2020 Modern Eagle V.

https://www.prsguitars.com/