Epiphone Ltd. Ed. Joe Bonamassa ES-355 Standard Outfit

Newsy

Szymon Kubicki

Epiphone Ltd. Ed. Joe Bonamassa ES-355 Standard Outfit

Firma Epiphone zaprezentowała najnowszy model sygnowany przez Joe Bonamassę - Ltd. Ed. Joe Bonamassa ES-355 Standard Outfit.

Ltd. Ed. Joe Bonamassa ES-355 Standard Outfit jest repliką modelu wykonanego kilka lat temu dla Bonamassy przez Custom Shop Gibsona z myślą o trasie Three Kings Tour z 2015 roku, podczas której Joe wykonywał utwory legendarnych bluesmanów - B.B. Kinga, Freddie Kinga i Alberta Kinga. Customowy model został użyty przez muzyka m.in. podczas koncertu w Greek Theatre w Los Angeles, który został uwieczniony na DVD wydanym w 2016 roku. Jednocześnie jest to już szósta gitara Epiphone sygnowana przez Bonamassę, nie tylko jedną z największych gwiazd bluesa, nagrodzonego m.in. Grammy, ale również znanego kolekcjonera vintage'owych egzemplarzy gitar. Była ona zapowiadana przez muzyka już w sierpniu.

Instrument posiada klasyczny profil ES-355 semi-hollowbody archtop, w błyszczącym wykończeniu Ebony z wielowarstwowym biało-czarnym i białym bindingiem korpusu, gryfu, główki oraz pickguarda, a także złotym hardware. Czarne wykończenie nie jest oczywiście przypadkowe - "zawsze uwielbiałem wygląd i brzmienie czarnych modeli 355" - mówi Bonamassa. Korpus wykonano z trzech warstw drewna - klon/topola/klon, a gryf z mahoniu. Wklejany gryf posiada wąski, wygodny profil D typu slim taper, a wieńczy go hebanowa podstrunnica. Znalazło się na niej 22 progów medium jumbo, znaczniki pozycji w kształcie bloków wykonane z pearloidu oraz siodełko główki Graphtech Nubone o szerokości 1,68”, cechujące się taką samą twardością jak tradycyjne siodełko z kości, ale także zwiększoną wytrzymałością. Na główce umieszczono logo Epiphone wykonane z pearloidu, a na osłonie pręta regulacyjnego napis 'Bonamassa'. Złota reprodukcja podpisu bluesmana widnieje na odwrocie główki wraz z logo '2018 Limited Edition'. Promień podstrunnicy wynosi 12" a menzura 24,75".

Na pokładzie gitary znalazła się para humbuckerów Epiphone ProBucker (ProBucker 2 pod gryfem, ProBucker 3 przy mostku), z magnesami Alnico II umieszczonych w złotych puszkach. Te same pickupy, Joe Bonamassa wybrał do swojego wcześniejszego modelu Ltd. Ed. "Amos" Korina Flying V Outfit i które bardzo dobrze oddają brzmienie ręcznie nawijanych humbuckerów typu PAF z lat '50. Każdemu z przetworników dedykowana jest odrębna para regulatorów Volume i Tone, z kondensatorami 150s Mallory. Do przełączania między pickupami służy trzypozycyjny toggle Switchcraft zwieńczony elegancką, bursztynową główką.

Na osprzęt Ltd. Ed. Joe Bonamassa ES-355 Standard Outfit składają się klucze Grover Rotomatic o przełożeniu 18:1 oraz mostek ABR-1 LockTone Tune-o-matic wraz z vibrato Bigsby B7 wyposażone w podkładkę Vibramate umożliwiającą szybką wymianę strun. Gitara oferowana jest wraz z certyfikatem autentyczności, dożywotnią gwarancją oraz twardym, customowym futerałem.

 

http://www.epiphone.com