Joe Bonamassa wraca do Warszawy!

Koncerty
2019-10-01
Joe Bonamassa wraca do Warszawy!

Joe Bonamassa wraca do Polski na kolejny koncert. Tym razem gitarzysta wystąpi w Warszawie w Hali Torwar. Wydarzenie odbędzie się 14 maja 2020 roku.

Joe Bonamassa jest jednym z najbardziej znanych współcześnie muzyków blues-rockowych. Był dwukrotny nominowany do nagrody Grammy oraz umieścił na pierwszym miejscu listy przebojów Billboardu aż 20 płyt… a ta liczba wciąż rośnie.

Kariera pochodzącego z Nowego Jorku wirtuoza gitary rozpoczęła się od otwierania koncertów B.B. Kinga, co miało miejsce gdy Bonamassa miał zaledwie 12 lat. Od tamtego czasu dzielił sceny z artystami takimi jak Eric Clapton, Stephen Still, Derek Trucks, Warren Haynes, Buddy Guy, czy Steve Winwood. Bonamassa pokonał drogę od pozycji dziecięcej sensacji do gwiazdy światowego formatu — i nadal ewoluuje.

W swojej dyskografii ma ponad 30 albumów studyjnych i koncertowych, nagranych m.in. w duecie z wokalistką Beth Hart, czy w ramach super grupy Black Country Communion. Jest płodnym kompozytorem, który nie ustaje w poszerzaniu swoich eklektycznych horyzontów muzycznych. Regularnie pojawia się na łamach i okładkach branżowych publikacji na całym świecie, począwszy od magazynów Esquire i Parade, poprzez the Rolling Stone i American Songwriter, a także Guitar Player, Acoustic Guitar, Vintage Guitar, czy Classic Rock.

Artysta jest entuzjastą występów na żywo, a jego koncerty są jedną z najważniejszych gałęzi jego działalności. W 2018 branżowy serwis Pollstar umieścił Bonamassę w zestawieniu najbardziej dochodowej sprzedaży biletów na świecie na 49. miejscu. Gitarzysta występuje w najbardziej kultowych obiektach koncertowych na całym świecie, jak m. in. Amfiteatr Red Rocks w Morrison, The Greek Theatre w Los Angeles, Ryman Auditorium w Nashville, The Royal Albert Hall w Londynie, Opera Wiedeńska, czy nowojorski Beacon Theater. Bonamassa koncertuje średnio 200 dni w roku, a kiedy nie jest na scenie, przebywa w studiu nagraniowym lub sali prób, zawsze w pełni angażując się w tworzenie najbardziej ambitnej, zróżnicowanej nowej muzyki, którą nieustannie dzieli się z publicznością i fanami.

14 maja 2020
Warszawa / Torwar

Bilety w cenach 250-550 PLN w sprzedaży od piątku 4 października na stronie www.ticketportal.pl!

Wydarzenie na Facebooku.

Zdjęcie: Robert Wilk

Koncerty

Joe Bonamassa - Warszawa