Epiphone Ltd. Ed. Slash Les Paul Standard Plustop PRO

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Ltd. Ed. Slash Les Paul Standard Plustop PRO

Firma Epiphone zaprezentowała sygnowane modele Ltd. Ed. Slash Les Paul Standard Plustop PRO i Plustop PRO Premium Outfit w wykończeniu Anaconda Burst.

Model Epiphone Ltd. Ed. Slash Les Paul Standard Plustop PRO Premium Outfit będzie limitowany do 100 egzemplarzy, ponumerowany oraz ozdobiony podpisem Slasha umieszczonym na tylnej części główki nad logiem Snakepit. Ponadto ta wersja będzie wzbogacona o twardy futerał z logo Slasha oraz customowy, skórzany pasek.

Pozostała charakterystyko obydwu modeli jest taka sama.

Gitara posiada mahoniowy korpus, w którego wnętrzu wydrążono dziewięć komór redukujących masę oraz top z rzeźbionego klonu z fornirem z klonu płomienistego w wykończeniu Anaconda Burst - znanym już z zaprezentowanych w ubiegłym roku, sygnowanych przez Slasha modeli Gibsona. Wklejany mahoniowy gryf posiada zaokrąglony, preferowany przez Slasha profil. Zarówno korpus, jak i gryf zdobi jednowarstwowy, biały binding. Na hebanowej podstrunnicy o promieniu 12" umieszczono 22 progi medium jumbo oraz perłowe markery w kształcie trapezów. Na główce o klasycznym kształcie umieszczono czarną osłonę pręta napinającego w kształcie dzwonka, logo Epiphone oraz złote logo gitarzysty (Snakepit).

Ltd. Ed. Slash Les Paul Standard Plustop PRO oraz Plustop PRO Premium Outfit wyposażono w ulubione przez gitarzystę Guns N' Roses humbuckery o otwartych cewkach Seymour Duncan "Slash" z magnesami Alnico i w czarnym kolorze. Na układ elektroniczny składają się również trzypozycyjny przełącznik z bursztynową główką oraz złote pokrętła dwóch regulatorów Volume i Tone - odrębnych dla każdego przetwornika. Obydwa regulatory tone posiadają kondensatory Orange Drop.

Instrument wyposażono ponadto w klasyczny mostek Epiphone LockTone Tune-o-matic ze stopbarem, straplocki Epiphone, siodełko z PVC w kolorze kości słoniowej oraz klucze Epiphone "Deluxe" z tulipanowymi główkami w kolorze kości słoniowej o przełożeniu 18:1. Menzura wynosi klasyczne 24,75". Obydwa modele posiadają certyfikat autentyczności.

 

http://www.epiphone.com
http://www.lauda-audio.pl