Epiphone Ltd. Ed. Slash Firebird Premium Outfit oraz Ltd. Ed. Slash Firebird

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Ltd. Ed. Slash Firebird Premium Outfit oraz Ltd. Ed. Slash Firebird

Firma Epiphone zaprezentowała dwie nowe, limitowane sygnatury Slasha - Firebird oraz Firebird Premium Outfit.

Równo rok temu światło dzienne ujrzał sygnowany przez Slasha Gibson w mniej typowym dla gitarzysty Guns N' Roses kształcie korpusu Firebird. Teraz Epiphone wprowadziło do oferty nieco tańszą wersję Firebirdów w dwóch odsłonach. Są nimi: Ltd. Ed. Slash Firebird Premium Outfit - limitowany do 100 egzemplarzy, ręcznie podpisany przez Slasha i opatrzony przez niego numerem (wyposażony również w futerał ze złotym logo "Skull & Tophat" i skórzany pasek) oraz Ltd. Ed. Slash Firebird, który trafi do sprzedaży w 900 egzemplarzach. To pierwsze Firebirdy sygnowane przez Slasha w ofercie Epiphone.

Nowe Epiphony dostępne są w półmatowym czarnym wykończeniu wybranym przez Slasha z niklowanym osprzętem i z topem z klonu płomienistego AAA. Korpus instrumentów wykonano z trzech kawałków mahoniu. Drewna tego użyto również do budowy wklejanego gryfu o konstrukcji Long Tenon i customowym profilu wybranym przez Slasha. Trzywarstwowy biało-czarny (biały/czarny/biały) pickguard posiada czerwone logo gitarzysty "Skull & Top Hat". Na podstrunnicy z drewna Pau Ferro o promieniu 12" umieszczono jednowarstwowy, kremowy binding, 22 progi medium jumbo oraz perłowe markery w kształcie trapezów. Gitara ma na wyposażeniu również główkę z odwróconym układem kluczy. Na jej tylnej części znalazł się, w wersji Premium Outfit ręczny podpis Slasha wraz z numerem. Menzura instrumentu wynosi 24,75".

Obydwa modele Epiphone Ltd. Ed. Slash Firebird uzbrojono w znane już z innych sygnatur Slasha humbuckery Seymour Duncan Slash Signature APH-1 przy gryfie i APH-2 przy mostku, obydwa w czarnym kolorze i z otwartymi cewkami. Wyposażone w magnesy Alnico II APH-1 i APH-2 były pierwszymi, customowymi przetwornikami Seymour Duncan powstałymi we współpracy ze Slashem Układ uzupełniają: trzypozycyjny przełącznik Switchcraft Toggle Switch oraz odrębne regulatory Volume i Tone dla każdego przetwornika, ręcznie kładzione przewody oraz kondensatory Orange Drop (przy pokrętłach Tone), te same, które znajdują się w customowych Les Paulach Slasha.

Gitary posiadają również mostek typu Tune-o-matic ABR-1 z lekkim, aluminiowym stopbarem, klucze Kluson Reissue Firebird Banjo o przełożeniu 12:1 z pokrętłami umieszczonymi w tylnej części główki, nylonowe siodełko główki, straplocki Epiphone oraz czarne, tradycyjne osłony pręta napinającego ze złotym logo Epiphone. 

 

http://www.epiphone.com
http://www.lauda-audio.pl/