Epiphone Ltd. Ed. John Lee Hooker 100th Anniversary Zephyr Outfit

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Ltd. Ed. John Lee Hooker 100th Anniversary Zephyr Outfit

Świętując 100 lecie urodzin jednego z najbardziej wpływowych muzyków XX wieku, Johna Lee Hookera, firma Epiphone zaprezentowała limitowany model 100th Anniversary Zephyr Outfit.

"King of the Boogie Woogie", John Lee Hooker urodził się 22 sierpnia 1917 roku w okolicach Clarksdale w stanie Mississippi. Wprowadzony w świat muzyki przez ojczyma Williama Moore'a, który nauczył go gry na gitarze, Hooker stał się jednym z najważniejszych bluesowych wykonawców, który wywarł ogromny wpływ na kształtowanie się współczesnej muzyki XX wieku. Model Epiphone Ltd. Ed. John Lee Hooker 100th Anniversary Zephyr Outfit powstał we współpracy z rodziną zmarłego w 2001 roku bluesmana i jest wierną repliką należącą do Hookera rzadkiego modelu Epiphone Zephyr z 1961 roku, który przez ponad dekadę był jego głównym instrumentem. Oryginalny Zephyr Johna Lee Hookera był jednym z zaledwie 13 egzemplarzy tej gitary wyprodukowanej w 1961 roku i 45 egzemplarzy, które ujrzały światło dzienne w latach 1959-1963.

The Ltd. Ed. John Lee Hooker 100th Anniversary Zephyr Outfit zachowuje oryginalną konstrukcję hollow body z klonowym korpusem i topem w wykończeniu Antique Natural, jednowarstwowym bindingiem w barwie kości słoniowej oraz otworami rezonansowymi w kształcie litery f. Menzura instrumentu wynosi 24,75". Smukły, wklejany mahoniowy gryf o profilu Vintage "C" posiada centralnie umieszczoną wklejkę z twardego klonu oraz podstrunnicę z drewna Pau Ferro o promieniu 12". Umieszczono na niej 20 progów medium jumbo, siodełko z tworzywa sztucznego Delrin oraz charakterystyczne markery z pearloidu zaprojektowane zgodnie z wyglądem oryginałów. Na płytce ochronnej z imitacji skorupy żółwia znalazła się litera E, tak jak na vintage'owych modelach Zephyrów. Główkę gitary w stylu 'Sloped Dovewing' zdobi natomiast vintage'owa, metalowa płytka z logo producenta.

Na pokładzie instrumentu umieszczono nowo zaprojektowane mini-humbuckery Epiphone ProBucker, wchodzące w skład serii przetworników ProBucker odtwarzających klasyczne pickupy Epiphone. Elektronikę uzupełniają regulatory Volume i Tone odrębne dla każdego mini-humbuckera ze złoto-metalowymi pokrętłami oraz metalowy trzypozycyjny przełącznik przetworników.

Na osprzęt modelu złożył się regulowany mostek z drewna Pau Ferro, vintage'owy niklowany strunociąg Trapeze oraz klucze Wilkinson Deluxe z główkami ze sztucznej kości słoniowej. W komplecie znajdują się twardy futerał, skórzany pasek oraz certyfikat autentyczności. Gitara limitowana jest do tysiąca egzemplarzy.

 

http://www.epiphone.com