Nowy Epiphone DC PRO

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Nowy Epiphone DC PRO

Pierwszą nowością firmy Epiphone na 2019 rok jest model DC PRO.

Charakteryzujący się korpusem z dwoma wcięciami Epiphone DC PRO oparty jest na designie klasycznego modelu Epiphone Del Rey, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 1995 roku. Instrument posiada jednolity mahoniowy korpus z fornirowym topem z klonu płomienistego AAA. Głęboko wklejany gryf wykonano z mahoniu i nadano mu wygodny profil Custom "C". Podstrunnica z drewna Pau Ferro posiada promień 12" i mieści 24 progi medium jumbo, siodełko Graph Tech Nubone o długości 43 mm oraz duże markery w kształcie prostokątów z wpisanymi w nich trójkątami, wykonane z pearloidu i abalonu. Wykonano z nich również inkrustację w stylu lat '40 oraz logo Epiphone na główce instrumentu. Korpus, podstrunnica oraz główka posiadają kremowy, jednowarstwowy binding. Dostępne wersje wykończenia to Black Cherry, Faded Cherry Sunburst, Midnight Ebony, Mojave Fade oraz Wild Ivy.

Nowy Epiphone DC PRO jest napędzany przez humbuckery ProBucker z magnesami Alnico II, przywołujące brzmienie przetworników PAF z lat '50 - ProBucker 2 pod gryfem i ProBucker 3 przy mostku. Pickupy sterowane są trzypozycyjnym przełącznikiem, a każdy z nich posiada opcje rozłączania cewek przy pomocy obydwu pokręteł Volume typu push/pull. Ponadto każdy z regulatorów Volume wyposażony jest również w układ Treble Bleed zapobiegający zaciemnieniu i 'zamulaniu' tonu przy zmniejszonej głośności. Układ elektroniczny uzupełnia możliwość odwracana fazy w pokrętle Tone push/pull dedykowanemu pickupowi gryfowemu.

Na osprzęt instrumentu składa się mostek LockTone Tune-o-matic ze stopbarem oraz klucze Grover o przełożeniu 18:1. Menzura gitary wynosi 24,75".

http://www.epiphone.com