Epiphone Ltd. Ed. Peter Frampton "1964" Texan oraz Premium Outfit

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Ltd. Ed. Peter Frampton "1964" Texan oraz Premium Outfit

Nowością w ofercie firmy Epiphone są dwa, sygnowane elekto-akustyczne modele - Ltd. Ed. Peter Frampton "1964" Texan oraz Ltd. Ed. Peter Frampton "1964" Texan Premium Outfit.

Nowy akustyk Petera Framptona ujrzał światło dzienne równocześnie z sygnowanymi modelami Ltd. Ed. Peter Frampton Les Paul Custom PRO (oraz Premium Outfit), o których więcej TUTAJ.

Ltd. Ed. Peter Frampton "1964" Texan został oparty na oryginalnej gitarze Framptona, 1964 Texan, która jest jego podstawowym instrumentem do komponowania od przeszło 40 lat. Epiphone Ltd. Ed. Peter Frampton "1964" Texan limitowany jest do 500 egzemplarzy, natomiast ilość sztuk wersji Premium Outfit ograniczono do 100. Model Premium Outfit został wyposażony w system pickupów L.R. Baggs DS-ELE (mono i stereo) oraz posiada ręcznie podpisany certyfikat autentyczności, twardy futerał Premium oraz egzemplarz płyty Framptona "Acoustic Classics".

"To działo się gdzieś w okolicach pierwszej sesji nagraniowej z Humble Pie pod koniec 1968 roku - wspomina Peter Frampton - Bardzo podobał mi się wówczas Epiphone Frontier, na którym grał Steve Marriott. Poprosiłem więc Dave'a - naszego technicznego od gitar, który w istocie był technicznym od wszystkiego, ponieważ mieliśmy tylko jego - aby poszukał dla mnie takiej gitary. Gdy wrócił do studia powiedział: 'nie mogłem znaleźć takiej samej, ale przyniosłem tego Texana'. Zagrałem na nim i momentalnie się zakochałem. Mój model został wykonany zaledwie w odstępie 3 miesięcy od egzemplarza Paula McCartney'a. Jego posiadał jasne wykończenie, mój unikalne, typu sunburst. On napisał na nim "Yesterday" a ja "Baby I Love Your Way".

Podobnie jak oryginalny 1964 Texan, również Ltd. Ed. Peter Frampton "1964" Texan posiada korpus z litego mahoniu i top z litego świerku w wykończeniu Faded Vintageburst z trzywarstwowym bindingiem (kość słoniowa/czarny/kość słoniowa). Jednowarstwowy binding zdobi tylną płytę instrumentu. Mahoniowy, wklejany gryf cechuje się profilem 1960 SlimTaper C. Podstrunnicę wykonano z drewna Pau Ferro i wyposażono w markery z pearloidu w kształcie równoległoboków i 20 progów medium jumbo. Promień podstrunnicy wynosi 12", a menzura 25,5".

Na tylnej części główki umieszczono replikę sygnatury Framptona w srebrnym kolorze oraz oryginalny numer seryjny 205898. Płytka masująca pręt napinający ma kształt pocisku i ozdobiona jest literą 'E' w stylu lat '60. Ta sama litera została umieszczona na szylkretowym pickguardzie. Mostek wykonano z drewna Pau Ferro, a siodełko z kości, podczas gdy siodełko główki z nylonu. Białe kołki mostka zdobią kropki z pearloidu. Na pozostałe wyposażenie instrumentu składają się klucze Schaller M6 z niklowanymi główkami, takie same, które posiadał oryginalny 1964 Texan Framptona oraz niklowane straplocki. Zadbano nawet o odtworzenie widocznej przez otwór rezonansowy naklejki wewnątrz pudła w niebieskim kolorze z numerem seryjnym oraz oryginalnym numerem Texana, FT-79.

Różnica między obydwoma modelami polega na zastosowaniu innego układu pickupów. Ltd. Ed. Peter Frampton "1964" Texan posiada system L.R. Baggs EAS-VTC, który zawiera pickup w otworze rezonansowym oraz pickup Flexible Film Sensor w mostku. EAS-VTC nadaje instrumentowi bardzo szeroki zakres dynamiczny oraz prawdziwe akustyczne brzmienie. Budowa pickupa, który został zaprojektowany z myślą o odbijaniu drgań płyty rezonansowej, pozwala na ustawienie równej głośności każdej ze strun. System zawiera regulatory Master Volume i Tone montowane pod krawędzią otworu oraz wbudowany filtr LF. Zasilany jest baterią 9V.

Ltd. Ed. Peter Frampton "1964" Texan Premium Outfit uzbrojono w ten sam system L.R. Baggs DS-ELE, którego Frampton używa w swoim oryginalnym Texanie. DS-ELE to pokładowa miniaturowa kombinacja mikrofonu i pickupa wyposażono w elektronikę z najwyższej półki - przetwornik L.R. Baggs Element oraz kondensator mikrofonu L.R. Baggs FET Omni. System pozwala na ustawienie mono i stereo, posiada regulowany filtr dolnoprzepustowy dla mikrofonu, a montowany w otworze rezonansowym pickup sterują regulatory Phase, Master Volume i Tone. Układ zasilany jest baterią 9V

 

http://www.epiphone.com