Fender Flea Signature Active Jazz Bass

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Flea Signature Active Jazz Bass

Kolejną nowością w obozie firmy Fender jest sygnatura basisty Red Hot Chili Peppers - Flea Signature Active Jazz Bass.

Flea: "Uważam, że muzyka jest wspaniałym językiem ludzkości. Kiedy byłem dzieciakiem i zacząłem interesować się rockiem zacząłem również postrzegać muzykę w formie kolorów i kształtów. To podejście odmienne niż nastawienie na techniczną biegłość. Teraz chciałbym wiedzieć więcej o muzyce w ujęciu akademickim, ponieważ czuję, że jest jeszcze bardziej kolorowa." Bardzo energiczny styl gry Flea, oscylujący między rockiem a funky wymaga odpowiedniego instrumentu i to zadanie postawili przed sobą konstruktorzy Fendera.

Flea Signature Active Jazz Bass o ascetycznym designie posiada korpus typu Jazz Bass o customowym wykroju, pokryty satynowym lakierem poliuretanowym. Dostępne są dwie wersje wykończenia - Inca Silver i Shell Pink - obydwie z dopasowanymi kolorystycznie główkami i jasnymi klonowymi podstrunnicami. Korpus instrumentu wykonano z olchy, natomiast gryf o profilu C powstał z klonu wycinanego metodą Quartersawn. Na customowej, asymetrycznej płytce łączenia gryfu, przykręconej pięcioma śrubami, znalazło się wygrawerowane logo zaprojektowane przez samego Flea. Menzura basu wynosi 34" (864 mm), a zmienny promień podstrunnicy 12-16" (304,8 mm - 406,4 mm).

Za przeniesienia brzmienia basu odpowiada humbucker Fender Custom zaprojektowany przez Tima Shawa, wspomagany pokrętłami Master Volume, Treble i Bass oraz preampem Aguilar OBP-1 opartym na układzie FET, pozwalającym uzyskać maksymalnie do 18 dB boostu przy 40 Hz oraz 4000 Hz, ze sporym headroomem i brakiem zakłóceń. Ponadto na pokładzie gitary znajdziemy 22 progi medium jumbo oznaczone czarnymi markerami w kształcie kropek, siodełko z kości o szerokości 1,620" (41,15 mm), czterosiodełkowy mostek HiMass oraz lekkie vintage'owe klucze Fendera. Flea Signature Active Jazz Bass dostarczany jest wraz z twardym futerałem Fender G&G oraz certyfikatem autentyczności.

 

 

https://www.fender.com