Fender Powercaster z nowej serii Alternate Reality Collection

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Powercaster z nowej serii Alternate Reality Collection

Podczas targów NAMM 2019 Fender zapowiedział nową serię Alternate Reality Collection. Jej pierwszym przedstawicielem jest właśnie zaprezentowany Powercaster.

Alternate Reality Collection jest swoistym następcą ubiegłorocznej, limitowanej serii Parallel Universe opartej na hybrydowych instrumentach łączących cechy kilku modeli. Podobnie jak ona, również Alternate Reality Collection ma odzwierciedlać innowacyjne podejście Fendera do tworzenia gitar. W ramach nowej linii amerykański producent - któremu przyświecało motto "nie tylko kolejny Strat" - zaprezentuje eklektyczne modele, wykorzystujące różne elementy designu Fendera, które pozostając jedną nogą w przeszłości stanową zarazem krok w przyszłość. Począwszy od marca do sierpnia firma, w ramach linii Alternate Reality Collection wypuści pięć nowych modeli. Pierwszym z nich jest Powercaster.

Fender Powercaster posiada korpus o kształcie zbliżonym do Jaguara i Jazzmastera wykonany z klasycznego dla Fendera drewna olchy. Przykręcany czterema śrubami gryf zbudowany z przypalanego klonu posiada profil modern "C" i został wykończony ręcznie kładzionym olejem. Na podstrunnicy z Pau Ferro, o promieniu 9,5", umieszczono 22 progi medium jumbo oraz znaczniki pozycji w kształcie białych kropek. Siodełko główki wykonano z syntetycznej kości, a główkę w naturalnym wykończeniu pokryto lakierem uretanowym.

Powercaster posiada korpus wykończony błyszczącym lakierem poliestrowym i dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: Surf Green, 3-Color Sunburst i White Opal - wszystkie z trzywarstwowym pickguardem w barwie pergaminu i osprzętem nikiel/chrom. Menzura instrumentu wynosi 24,75".

Za odpowiednio mocne i zróżnicowane brzmienie Powercastera odpowiada humbucker Atomic przy mostku w parze z pickupem gryfowym single-coil MP-90 Soapbar. Praca przetworników sterowana jest trzypozycyjnym przełącznikiem typu toggle oraz regulatorami Master Volume i Master Tone z gałkami Jazz Bass. Na osprzęt instrumentu składa się sześciosiodełkowy mostek Adjusto-matic ze strunociągiem typu anchored oraz standardowe klucze Fendera.

https://www.fender.com/