Fender kupuje markę Bigsby

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender kupuje markę Bigsby

Fender Musical Instruments Corp poinformował o nabyciu od Fred Gretsch Enterprises marki Bigsby.

Transakcja nie powinna być szczególnie zaskakująca, zważywszy na długoletnią współpracę pomiędzy Fenderem a rodziną Gretsch. Przypomnijmy, że do marek posiadanych przez FMIC należy już flagowy brand Gretsch, teraz dołączy do niego również Bigsby, który od 19 lat był w posiadaniu Fred Gretsch Enterprises. "Z wielką radością witamy Bigsby w portfolio naszych specjalistycznych marek - mówi Senior Vice President FMIC Specialty Brands, Jeff Cary. "Za konstrukcjami vibrato stoi bogata historia, a magia otaczająca wyposażone w nie gitary, pedały i gitary pedal steel jest fascynująca. Fred i Dinah Gretsch byli wspaniałymi właścicielami, a teraz nasza ścisła współpraca zapewni sprawny przebieg transakcji."

Historia vibrato Bigsby sięga początków gitary elektrycznej, a jego wyjątkowa popularność wśród gitarzystów na rynku aftermarket sprawiła, że konstrukcje te oferowane są jako część oryginalnego wyposażenia niezliczonych modeli gitar wytwarzanych przez dziesiątki producentów na całym świecie. Po zakończeniu transakcji Bigsby pozostanie samodzielną marką w portfolio FMIC Specialty Brands, które obejmuje już takie marki jak Squier, Gretsch, Jackson, Charvel i EVH.

Fred Gretsch: "Paula Bigsby, Teda McCarty, Dinah i Freda Gretsch oraz Fender Musical Instruments Corp. łączy bezwarunkowe i długoterminowe zaangażowanie w celu tworzenia produktów o najwyższej jakości. Gratulujemy zespołowi Fendera tego strategicznego kroku."

https://www.fender.com/