Fender Albert Hammond Jr. Stratocaster

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Albert Hammond Jr. Stratocaster

Fender zaprezentował najnowszy, sygnowany model należący do serii Artist - Albert Hammond Jr. Stratocaster opracowany we współpracy z gitarzystą The Strokes.

Albert Hammond Jr. znany jest przede wszystkim z zespołu The Strokes, jednak 2018 rok upływa mu na promocji pierwszego albumu solowego, "Francis Trouble", który ukazał się w marcu. Teraz Hammond Jr. dołączył do elitarnego grona muzyków, takich jak Eric Clapton, Eric Johnson, Brad Paisley, Johnny Marr, Flea, Ed O’Brien czy Richie Kotzen, którzy mogą pochwalić się sygnowanym instrumentem z logo Fendera.

Fender Albert Hammond Jr. Stratocaster jest swoistą reprodukcją reprodukcji, ponieważ oparty jest na należącym do muzyka modelu - pochodzącym z 1985 roku wznowieniu Stratocastera z 1972 roku. "Na początku mój model z 1985 roku był dla mnie wielką niewiadomą, więc udałem się z nim w podróż na własną rękę - mówi Albert Hammond Jr. "Spodobał mi się pomysł, żeby wziąć tę niesamowicie brzmiącą gitarę, w której zawarta jest cząstka mnie i sprawić, aby stała się ona czystą kartą również dla kogoś innego, kogoś, kto będzie mógł odbyć z nią własną podróż. Pracując nad tym modelem chciałem, aby zainteresowała się nim nowa generacja graczy, która będzie mogła dzięki niemu odnaleźć własne brzmienie i poczuć się tak samo jak jak, gdy po raz pierwszy zagrałem na swojej gitarze."

Nowy Stratocaster posiada na pokładzie rozwiązania wybrane przez Alberta Hammonda Jr. Wśród nich jest m.in. sześciosiodełkowy mostek tremolo Vintage-Style, co ciekawe bez ramienia w komplecie, choć pierwsze zapowiedzi i prezentacje tego modelu sprzed kilku miesięcy, obejmowały ramię tremolo. Drugą ważną cechą gitary jest customowy układ przełączania pickupów. Praca zastosowanych tu trzech customowych ceramicznych pickupów single-coil sterowana jest pięciopozycyjnym przełącznikiem - ustawienie go w pozycji czwartej aktywuje nietypową dla Stratocastera, równoczesną pracę przetworników przy gryfie i mostku (dając brzmienie w stylu Telecastera), podczas gdy pozycja pierwsza i trzecia są odwróceniem tradycyjnego układu pozycji przełącznika (pierwsza odpowiada za pickup środkowy, trzecia za mostkowy). Poza tym pickupy regulowane są pokrętłami Master Volume, i dwoma Tone (odpowiadającymi za pickup gryfowy i pickup środkowy).

Nie zabrakło oczywiście sygnatury Hammonda Jr. - została ona umieszczona na odwrocie dużej główki utrzymanej w stylistyce lat '70. Pozostałe elementy modelu oddające rozwiązania z tej dekady to śruba pręta regulacyjnego w kształcie pocisku, przymocowana trzema śrubami płytka łączenia gryfu w kształcie tarczy, z literą f, a także opatentowanym przez Fendera, stosowanym ówcześnie mechanizmem regulacji kąta Micro-Tilt, a także logo w stylu lat '70.

 

Fender Albert Hammond Jr. Stratocaster posiada olchowy korpus w wykończeniu Olympic White na wysoki połysk, klonowy gryf o profilu Modern C oraz palisandrową podstrunnicę o promieniu 7,25” i 21 progach. Na osprzęt złożyły się także syntetyczne siodełko główki, trzywarstwowy pickguard oraz klucze Fendera z grawerunkiem w kształcie litery f. W komplecie z gitarą znajdują się gig bag deluxe oraz zestaw czterech customowych kostek.

https://www.fender.com/