Ibanez TCB1006 Thundercat Bass

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez TCB1006 Thundercat Bass

Ibanez zaprezentował nowy, 6-strunowy bas sygnowany przez Stephena "Thundercata" Brunera, jednego z najbardziej oryginalnych i kreatywnych obecnie kompozytorów, jak również jednego z najbardziej utalentowanych basistów obecnej sceny muzycznej.

Sygnowany przez Stephena Ibanez TCB1006 to 6-strunowa konstrukcja hollow-body, w którym boku i tył wykonano z klonu falistego a top tworzy wzorzysty klon quilted. Wklejany 5-częściowy gryf TCB złożono z trzech kawałków klonu przedzielonych 2 częściami egzotycznego drewna Purpleheart. Palisandrowa podstrunnica z 24 progami Jumbo ozdobiona jest prostokątnymi, akrylowymi blokami markerów.

Za brzmienie odpowiadają dwa pasywne, ciepło brzmiące pickupy EMG 45 HZ oraz montowany w mostku Hipshota system piezo Graph Tech Ghost, oferujący dodatkowo wyjścia MIDI i Piezo. Całość obsługiwana jest czterema potencjometrami oraz trzema mini-przełącznikami: Piezo/ Magnetic/Mix, MIDI program góra/dół oraz Mid/Dark.

Złoty osprzęt uzupełniają otwarte klucze Hipshot Ultralite, redukujące wagę i obciążenie główki. Bas fabrycznie wyposażony jest w struny 29-128 (.029/.049/.069/.089/.109/.128) i strojony jest do 1C, 2G, 3D, 4A, 5E, 6B.

www.meinldistribution.pl
www.ibanez.com