Nowa seria gitar Ibanez AZ

Newsy
Pozostałe artykuły marki
Nowa seria gitar Ibanez AZ

Podczas styczniowych targów NAMM 2018 Ibanez zaprezentował najnowszą serię gitar AZ, łączącą topowe elementy specyfikacji, oraz klasyczny design. W Polsce gitary po raz pierwszy pokazano podczas Meinl Dealer Meeting 16 stycznia 2018 r. w Łodzi.

Wiele prototypów powstało we współpracy z gitarzystami specjalizującymi się w technicznym graniu, takimi jak muzycy zespołu Polyphia, Marco Sfogli, Martin Miller czy Tom Quayle, co ma zagwarantować, że nowe modele będą spełniać nawet najbardziej wygórowane oczekiwania użytkowników. W nowej serii znajdują się modele klasy Prestige budowane w Japonii (AZ2402 z dwoma humbuckerami, AZ2204F i AZ2204 z humbuckerem i dwoma singlami) oraz wytwarzane w Indonezji modele Premium (AZ242BC, AZ242F wyposażone w dwa humbuckery, AZ224F z układem H-S-S).

Gitary z serii AZ wyposażone są w rozwiązania i materiały obecne dotąd w butikowych instrumentach, takie jak gryfy z przypalanego klonu, poddane obróbce termicznej w atmosferze beztlenowej (w linii Prestige jest to opatentowana technologia S-TECH WOOD, wykorzystująca azot i próżnię), czy progi jumbo ze stali nierdzewnej. Ma to zapewnić między innymi zwiększony rezonans oraz lepszą stabilność w zróżnicowanych warunkach otoczenia.

Ibanez AZ2204F i AZ2204 Prestige

Ibanez AZ2402 Prestige

Ibanez AZ224F Premium

Ibanez AZ242BC i AZ242F Premium

Instrumenty posiadają ruchome mostki tremolo oraz blokowane klucze Gotoh, siodełka Graph Tech, główki w vintage'owym stylu, korpusy m.in. z lipy amerykańskiej i jasnego jesionu, topy z klonu płomienistego, podstrunnice z przypalanego klonu oraz luminescencyjne, boczne markery. Asymetryczne podwójne wcięcie korpusu oraz nowe łączenie z gryfem typu bolt-on zapewnia łatwy dostęp do wyższych progów.

Za brzmienie odpowiadają pickupy Seymour Duncan 'Hyperion' wraz z przełącznikiem dyna-MIX, oferującym 9 (wersje HSS) oraz 10 kombinacji barw (wersja HH). Gitary w specyfikacji Prestige i Premium będą dostępne zarówno w konfiguracji z podwójnymi humbuckerami (HH) jak i w wersji z przystawkami single-coil (HSS).

www.ibanez.com
www.meinldistribution.pl