Ibanez AFC95 - nowy model z serii Contemporary Archtop

Newsy
Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Ibanez AFC95 - nowy model z serii Contemporary Archtop

Zaprezentowana po raz pierwszy na styczniowych targach NAMM seria gitar Ibaneza z korpusami hollow-body, nazwana Contemporary Archtop, została rozszerzona o nowy model AFC95 w dwóch wersjach wykończenia.

W ramach serii Contemporary Archtop, zaprojektowanej z uwzględnieniem rozwiązań stosowanych w instrumentach z wyższej półki cenowej i przeznaczonej dla współczesnych gitarzystów wyznaczających nowe trendy, Ibanez zaprezentował pierwotnie trzy modele: AFC155 w wykończeniu Jet Blue Burst, AFC151 w wykończeniu Sunrise Red (PRZECZYTAJ nasz test tego modelu) oraz AFC125 w wersji Black Flat.

Teraz seria ta została wzbogacona o nowy model AFC95 w dwóch wersjach kolorystycznych - Natural Flat i Violin Matt.

Podobnie jak wcześniejsze modele Contemporary Archtop, AFC95 cechuje się powiększoną główką oraz gryfem z trzech kawałków mahoniu i klonu osadzonym metodą set-in w korpusie z pojedynczym wcięciem znanym z serii Artstar. Konstrukcja korpusu to ponownie połączenie topu z dwoma otworami rezonansowymi, wykonanego ze świerku oraz tyłu i boczków z klonu płomienistego.

Hebanową podstrunnicę o promieniu 305 mm wyposażono w wykonane z akrylu markery położone przy górnej krawędzi oraz 20 oszlifowanych progów medium. AFC95 posiada również kompensowany hebanowy mostek ze strunociągiem VT14 ze stylową drewnianą osłoną AFC, polakierowaną na kolor czarny, czarny pickguard i złoty osprzęt, w tym klucze z czarnymi główkami. Główkę instrumentu zdobi inkrustacja z dwóch odmian masy perłowej. Menzura wynosi 24,7" (628 mm).

Podobnie jak w modele AFC155 i AFC125 również AFC95 napędza para customowych, pasywnych humbuckerów Ibaneza Magic Touch Mini z magnesami Alnico. Pickupy sterowane są odrębnymi regulatorami Volume i Tone oraz trzypozycyjnym przełącznikiem.

http://www.ibanez.com/
http://www.meinldistribution.pl/