Powstała w 1987 roku szwajcarska firma Blade już ponad 20 lat radzi sobie na wymagającym rynku gitarowym. I to radzi sobie nad wyraz dobrze
Powstała w 1987 roku szwajcarska firma Blade już ponad 20 lat radzi sobie na wymagającym rynku gitarowym. I to radzi sobie nad wyraz dobrze
Dean B. Zielinski to osoba znana na rynku producentów gitar już od ponad trzech dekad. Zadebiutował w 1977 roku, prezentując w wieku zaledwie 19 lat swoje pierwsze instrumenty na targach West Coast NAMM.
Kilka lat temu grupa znanych projektantów i konstruktorów gitar z całej Europy spotkała się w zacisznym niemieckim miasteczku z zamiarem stworzenia nowoczesnej, pełnej innowacyjnych rozwiązań, dynamicznej marki gitar.
Amerykańska firma Brian Moore Guitars powstała w 1992 roku w Brewster pod Nowym Jorkiem. Twórcom przyświecała idea tworzenia nowoczesnych, high-endowych gitar z użyciem m.in. kompozytowych materiałów i wielu nowoczesnych rozwiązań.
Pomimo że firma oficjalnie została zarejestrowana w latach 50., dopiero prezentacja syntezatora Minimoog w 1970 roku wzmocniła jej pozycję na rynku i na zawsze zmieniła świat muzyki. Odtąd marka Moog kojarzona była z innowacyjnością i swoistą rewolucją technologiczną.
W ofercie London City znajdziemy wzmacniacze instrumentalne, gitary oraz drobne akcesoria. Produkcja sprzętu ma miejsce w Chinach, a konkretnie (jak się nam udało dowiedzieć od polskiego przedstawiciela marki) w fabryce Farida. Do naszych testów trafiły trzy egzemplarze gitar elektrycznych: Comet MK I, Spitfire MK II i Dakota Gold.
Słowo dinky pochodzi od double income, no kids yet, czyli... "podwójny dochód, jeszcze bez dzieci". Należy jednak przyznać, że minęły już czasy, gdy dostępność gitar Jackson ze względu na cenę kojarzono z taką właśnie sytuacją ekonomiczno-społeczną.