Ernie Ball Music Man - kolory 2021 roku

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man - kolory 2021 roku

Ernie Ball Music Man zaprezentował całą paletę nowych kolorów, które w tym roku ozdobią instrumenty marki z różnych serii.

Music Man Sabre

Ubiegłoroczna nowość firmy, model Sabre, posiada mocno konturowany korpus z drewna okoume z topem klasy premium z klonu wzorzystego typu bookmatched i naturalnym bindingiem. Przykręcony pięcioma śrubami gryf o smukłym profilu C wykonano z przypiekanego klonu wzorzystego. Podstrunnica z przypiekanego klonu, palisandru lub hebanu, o promieniu 10" (25,4 cm) mieści 22 wysokie progi medium. Menzura instrumentu wynosi 25,5" (648 mm). Gitara posiada parę humbuckerów Music Man Custom z magnesami Alnico 5 (mostek) i ceramicznym (gryf), regulowanych pojedynczymi pokrętłami Volume i Tone oraz pięciopozycyjnym przełącznikiem. Ponadto: blokowane klucze Schaller M6-IND oraz mostek tremolo Music Man Modern z osłoną i vintage'owymi siodełkami z giętej stali.

Do pierwotnych kolorów Honey Suckle, Bougie Burst, Deep Blue Burst i Cobra Burst dołącza najnowszy - Gator Burst w połączeniu z hebanową podstrunnicą, białymi znacznikami pozycji oraz czarnym, matowym osprzętem.

Music Man Cutlass RS

Cutlass oparty jest na oryginalnym designie marki Ernie Ball Music Man z lat '70 wzbogacony jest jednak o nowoczesne rozwiązania technologiczne. Instrumenty posiadają olchowe korpusy, gryfy z przypiekanego klonu wzorzystego oraz podstrunnice z palisandru, klonu lub przypiekanego klonu. Do tego m.in. gładko pracujące mostki Music Man Modern tremolo ze stalowymi siodełkami, progi ze stali nierdzewnej oraz powiększona główka z kluczami Schaller M6-IND w układzie 4+2.

Cutlass RS występuje w wersji SSS, czyli z trzema przetwornikami single coil Ernie Ball Music Man, lub w wersji HSS, w którym singlom towarzyszy ceramiczny humbucker w pozycji przy mostku. Przetworniki typu single coil wyposażono w układ Silent Circuit, który redukuje szumy, a kontrola następuje za pomocą pięciopozycyjnego przełącznika oraz pojedynczych potencjometrów Volume i Tone.

W 2021 roku obydwie wersje modelu Music Man Cutlass RS będą dostępne w dwóch nowych kolorach: Powder Blue (z palisandrową podstrunnicą i szylkretowym pickguardem) oraz Vintage Tobacco (z podstrunnicą z klonu i pickguardem w kolorze Mint).

Music Man Stingray RS

Stingray RS od momentu powstania w latach '70 zachowuje oryginalne elementy specyfikacji, takie jak vintage'owe humbuckery Music Man, system Music Man Modern tremolo, a także offsetowy korpus z drewna okoume (mahoń afrykański) i powiększona główka. Konstrukcję instrumentu uzupełnia gryf z przypiekanego klonu wzorzystego oraz podstrunnice z palisandru lub klonu. Układ elektroniczny obejmuje ponadto trójpozycyjny przełącznik oraz pokrętła Volume i Tone. Na pokładzie znajdują się także progi ze stali nierdzewnej oraz blokowane klucze Schaller M6-IND.

Music Man Stingray RS będzie dostępny w 2021 roku w dwóch nowych kolorach: Powder Blue (z palisandrową podstrunnicą i szylkretowym pickguardem) oraz Burnt Amber (z podstrunnicą z klonu i czarnym pickguardem).

Music Man Stingray Special Bass i Stingray 5 Special Bass

Debiutujący w 1976 roku model Stingray był pierwszym 4 strunowym basem posiadającym pokładową, aktywną korekcję i do dziś pozostaje okrętem flagowym firmy Music Man. Dziś Stingray, znany jako Stingray Special posiada lekki, aluminiowy hardware, eleganckie i wygodne kontury korpusu oraz wygodne wyprofilowanie połączenia gryfu z korpusem, zapewniające pełny dostęp do wszystkich progów (wykonanych ze stali nierdzewnej).

Instrument cechuje się m.in. gryfem z przypiekanego klonu, charakterystycznym, owalnym pickguardem, główką z układem kluczy 3+1 (Custom Music Man) a także z - w zależności od konfiguracji - jednym lub dwoma humbuckerami Ernie Ball Music Man z magnesami neodymowymi, które są obsługiwane przez przeprojektowaną, aktywną elektronikę (18 V) z regulatorem głośności, 3-zakresową korekcją Treble, Middle, Bas oraz pięciopozycyjnym przełącznikiem w przypadku konfiguracji dwóch pickupów.

Pieciostrunowa wersja basu Stingray ujrzała światło dzienne w 1987 roku. Instrument z kluczami w układzie 4+1 cechuje się zbliżoną specyfikacją, w tym mostkiem Vintage Music Man ze stalową platformą i siodełkami oraz jednym lub dwoma humbuckerami Ernie Ball Music Man, a także m.in. pickguardem w innym kształcie i trójpozycyjnym przełącznikiem w przypadku konfiguracji H.

StingRay Special i Stingray 5 Special Bass będą oferowane w 2021 roku w ośmiu nowych kolorach (dostępnych zarówno w wersji z jednym, jak i dwoma przetwornikami): Amethyst Sparkle, Black, Snowy Night, Raspberry Burst, Smoked Chrome, Speed Blue, Burnt Ends i Frost Green Pearl.

Amethyst Sparkle z palisandrową podstrunnicą, pickguardem White Pearloid i złotym osprzętem

Black z klonową podstrunnicą oraz czarnym pickguardem i matowym osprzętem w tym samym kolorze

Snowy Night z dopasowaną kolorystycznie główką, klonową podstrunnicą, białym pickguardem oraz chromowanym osprzętem

Raspberry Burst z hebanową podstrunnicą, a także główką, pickguardem i hardware w czarnym kolorze

Smoked Chrome z hebanową podstrunnicą, a także główką, pickguardem i hardware w czarnym kolorze

Speed Blue z palisandrową podstrunnicą, pickguardem White Pearloid i osprzętem Matte Black

Burnt Ends z palisandrową podstrunnicą, szylkretowym pickguardem i chromowanym osprzętem

Frost Green Pearl z klonową podstrunnicą, czarnym pickguardem i chromowanym osprzętem

Music Man Bongo Bass

Basy Music Man Bongo posiadają korpus z lipy, przykręcany pięcioma śrubami gryf z selekcjonowanego klonu oraz podstrunnicę z hebanu. Promień podstrunnicy wynosi 11" a menzura 34". Bongo wyposażony jest w 24 wysokie i szerokie progi, znaczniki progów w kształcie białych półksiężyców, ergonomiczne klucze Custom Music Man, mostek Standard Music Man z hartowanej stali i siodełkami ze stali nierdzewnej, a także parę humbuckerów z magnesami neodymowymi czteropasmową korekcją i pokrętłem Volume. Bas dostępny jest w wersji cztero- pięcio- i sześciostrunowej.

Do istniejącego w ofercie koloru Stealth Black w 2021 roku dołącza nowy - Harvest Orange, który obejmie wszystkie wersje modelu. Bongo Harvest Orange posiada gryf wykończony na czarno na wysoki połysk, hebanową podstrunnicę, czarny pickguard oraz osprzęt Matte Black.

https://www.music-man.com/