Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - wrzesień 2020

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - wrzesień 2020

Wrzesień przynosi kolejną odsłonę unikalnej kolekcji Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve. Tym razem obejmuje ona cztery modele w pięciu wersjach wykończenia.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest z założenia celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. We wrześniowej kolekcji znalazły się cztery nowe modele w pięciu wersjach wykończenia: Cutlass HSS w dwóch odsłonach Lemon i Lime, bas Bongo 5 Satin Honey Burst, JP6 w kolorze Cinnamon Shift oraz Mariposa w wykończeniu Trans Black. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

Cutlass HSS Lemon i Lime

W najnowszej edycji Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve model Cutlass HSS oferowany jest w dwóch customowych wersjach neonowego wykończenia, mogącego przywodzić na myśl shredderskie maszyny z lat '80.

Limitowany do 35 egzemplarzy Cutlass HSS Lemon z hebanową podstrunnicą, białymi markerami, czarnym osprzętem oraz główką, na której umieszczono złote logo marki i modelu.

Limitowany do 40 egzemplarzy Cutlass HSS Lime z podstrunnicą wykonaną z klonu wzorzystego, czarnymi markerami i osprzętem oraz główką dopasowaną kolorystycznie do korpusu.

Cutlass HSS posiada lekki korpus z lipy wykończony na wysoki połysk lakierem poliuretanowym. Gryf zbudowano z wyselekcjonowanego klonu wzorzystego i pokryto mieszanką wosków i oleju do kolb broni. Gitara została wyposażona w czarny pickguard, 22 progi medium o wysokim profilu, wykonane ze stali nierdzewnej, klucze Schaller M6LA oraz blokowany, licencyjny mostek tremolo Music Man Floyd Rose. Za brzmienie odpowiada mostkowy humbucker DiMarzio typu zebra oraz dwa przetworniki single-coil Music Man Custom. Elektronika obejmuje ponadto układ Silent Circuit, potencjometry Volume i Tone oraz pięciopozycyjny przełącznik.

 

JP6 Cinnamon Shift

W kolekcji nie mogło zabraknąć kolejnego instrumentu Johna Petrucci. Tym razem jest nim nowa wersja modelu JP6 - pierwszej sygnatury gitarzysty Dream Theater, która ujrzała światło dzienne w 2001 roku. Gitara w customowym wykończeniu Cinnamon Shift Metallic na wysoki połysk, obejmującym korpus, główkę i tylną część gryfu limitowana jest do 50 egzemplarzy. JP6 posiada lipowy korpus, klonowy gryf oraz hebanową podstrunnicę o promieniu 15" (381 mm). Na pokładzie znajdziemy 24 progi ze stali nierdzewnej, blokowane klucze Schaller M6-IND oraz mostek tremolo Music Man Custom Piezo z siodełkami z jednolitej stali.

Instrument napędzany jest przez parę humbuckerów DiMarzio - Liquifire przy gryfie i Crunch Lab przy mostku. Układ uzupełniają zainstalowany pod mostkiem pickup piezo, aktywny preamp Custom Music Man, potencjometr głośności push/push z podbiciem gainu, pasywny potencjometr tonów push/push 500kOhm z kondensatorem .022µF, oferujący dodatkową konfigurację barwy, trójpozycyjny przełącznik pickupów z customową konfiguracją położenia środkowego, drugi, trójpozycyjny switch piezo/magnetic oraz potencjometr głośności piezo.

Mariposa Trans Black

Po raz pierwszy do kolekcji Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve trafił model Mariposa opracowany wspólnie z gitarzystą The Mars Volta, Omarem Rodríguezem-Lópezem, który zadebiutował w ofercie firmy w 2019 roku. Limitowana wersja będzie dostępna jedynie w 40 egzemplarzach w wykończeniu Trans Black z prostszym, niż bogato zdobiony oryginał, wielowarstwowym czarno-kremowym pickguardem oraz chromowanym osprzętem.

Gitara charakteryzuje się korpusem z Okoume, który wieńczy top z klonu wzorzystego i binding w naturalnym kolorze drewna. Gryf z przypiekanego klonu wzorzystego połączono z hebanową podstrunnicą obwiedzioną kremowym bindingiem. Na podstrunnicy o promieniu 10" (254 mm) umieszczono 22 progi medium ze stali nierdzewnej oraz duże bloki markerów w perłowym kolorze.

Za brzmienie odpowiada para customowych humbuckerów Music Man w metalowych, chromowanych osłonach. Każdemu przetwornikowi dedykowany jest oddzielny potencjometr głośności (o rezystencji 500 kOhm), a elektronikę uzupełnia trójpozycyjny przełącznik. Na wyposażenie Mariposy składa się mostek Music Man Modern tremolo z vintage'owymi stalowymi siodełkami oraz blokowane klucze Schaller M6-IND z perłowymi główkami.

 

Bongo 5 HH Satin Honey Burst 

Pięciostrunowy bas z przyciąga wzrok dystyngowanym wykończeniem Satin Honey Burst obejmującym również główkę i tylną część gryfu. Limitowany do 60 egzemplarzy instrument posiada korpus i gryf z mahoniu honduraskiego, podczas gdy do budowy podstrunnicy posłużył heban. Ciemna tonacja podstrunnicy o promieniu 11" komponuje się z czarnym osprzętem.

Na pokładzie basu znajdziemy 24 progi, białe znaczniki pozycji Half Moon, mostek Music Man Standard z siodełkami ze stali nierdzewnej, siodełko z kości oraz klucze Custom Music Man. Na układ elektroniczny składa się para humbuckerów z podwójnymi rzędami nabiegunników i magnesami neodymowymi, potencjometry Volume i Balance oraz czteropasmowy, aktywny preamp z podwójnie koncentrycznymi pokrętłami Mid (low mid / high mid) oraz Treb/Bass.

 

https://www.music-man.com/