Music Man Dustin Kensrue StingRay w nowym wykończeniu

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Music Man Dustin Kensrue StingRay w nowym wykończeniu

Debiutujący w ubiegłym roku model Ernie Ball Music Man Dustin Kensrue StingRay Artist Series jest już dostępny w dwóch wersjach wykończenia.

Model, sygnowany przez współzałożyciela, gitarzystę i wokalistę formacji Thrice i opracowany z myślą o stylu gry Dustina Kensrue, ujrzał światło dzienne w połowie ubiegłego roku w wykończeniu Dark Satin Tobacco Burst. Teraz będzie on dostępny również w wersji kolorystycznej TV Blonde z palisandrową podstrunnicą i gryfem w jaśniejszym odcieniu, lepiej pasującym do barwy korpusu a także z zachowaniem pozostałych elementów specyfikacji, w tym czarnej płytki ochronnej.

Przypomnijmy, że korpus gitary wykonano z lekkiego mahoniu afrykańskiego, a gryf, pokryty bardzo cienką warstwą lakieru poliuretanowego, ze starannie wyselekcjonowanego klonu. Gryf został przykręcony do korpusu pięcioma śrubami, a w miejscu łączenia umieszczono płytę z laserowym logo Music Man oraz logo Dustin Kensrue Artist Series. Klonową podstrunnicę, występującą we wcześniejszej odsłonie instrumentu, w wersji TV Blonde zastąpił palisander. Podstrunnica o promieniu 10" (254 mm) mieści 22 progi medium o wysokim profilu, wykonane ze stali nierdzewnej oraz białe kropki markerów.

Ernie Ball Music Man Dustin Kensrue StingRay Artist Series wyposażono w specjalnie nawijane przetworniki Music Man Custom w układzie HS – humbucker przy mostku i singiel przy gryfie. Są one sterowane prostym, trójpozycyjnym przełącznikiem oraz oszczędzającym miejsce na płytce kontrolnej, pojedynczym, podwójnie koncentrycznym pokrętłem regulatorów Master Volume i Master Tone. Elektronika obejmuje układ Silent Circuit, redukujący zakłócenia związane z brzmieniem przetwornika single-coil, dodatkowy przełącznik Mode mono/stereo umieszczony w dolnym rogu instrumentu, aktywujący bypass w trybie stereo oraz wyjście mono/stereo.

Na pozostały osprzęt składają się blokowane klucze Schaller M6-IND oraz mostek tremolo Music Man Modern z giętymi, stalowymi siodełkami vintage. StingRay oferowany jest fabrycznie w obniżonym stroju D i kompletem strun RPS Slinky 11p-14p-18p-32w-44w-58w. Menzura gitary wynosi 25,5" (648 mm).

Prezentacja modelu Music Man Dustin Kensrue StingRay w pierwszej wersji wykończenia:

 

https://www.music-man.com/