Music Man: nowe kolory modeli Cutlass RS i Stingray RS

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Music Man: nowe kolory modeli Cutlass RS i Stingray RS

Popularne modele Music Man Cutlass RS i Stingray RS będą dostępne w kilku nowych wersjach kolorystycznych.

Music Man Cutlass RS

Cutlass oparty jest na oryginalnym designie marki Ernie Ball Music Man z lat '70 wzbogacony jest jednak o nowoczesne rozwiązania technologiczne. Instrumenty posiadają olchowe korpusy, gryfy z przypiekanego klonu wzorzystego oraz podstrunnice z palisandru lub przypiekanego klonu. Do tego m.in. gładko pracujące mostki Music Man Modern tremolo ze stalowymi siodełkami, progi ze stali nierdzewnej oraz powiększona główka z kluczami Schaller M6-IND w układzie 4+2.

Cutlass RS występuje w wersji SSS, czyli z trzema przetwornikami single coil Ernie Ball Music Man, lub w wersji HSS, w którym singlom towarzyszy ceramiczny humbucker w pozycji przy mostku. Przetworniki typu single coil wyposażono w układ Silent Circuit, który redukuje szumy, a kontrola następuje za pomocą pięciopozycyjnego przełącznika oraz pojedynczych potencjometrów Volume i Tone.

Nowe wersje kolorystyczne Cutlass RS SSS i Cutlass RS HSS to Maroon Mist, Charging Green i Ghostwood.

Cutlass RS Maroon Mist z palisandrową podstrunnicą, płytką ochronną w barwie pergaminu i białymi markerami.

Cutlass RS Charging Green z klonową podstrunnicą, płytką ochronną w barwie pergaminu i czarnymi markerami.

Cutlass RS Ghostwood z palisandrową podstrunnicą, płytką ochronną w barwie pergaminu i białymi markerami.

Music Man Stingray RS

Stingray RS od momentu powstania w latach '70 zachowuje oryginalne elementy specyfikacji, takie jak vintage'owe humbuckery Music Man, system Music Man Modern tremolo, a także offsetowy korpus z drewna okoume (mahoń afrykański) i powiększona główka. Konstrukcję instrumentu uzupełnia gryf z przypiekanego klonu wzorzystego oraz podstrunnice z palisandru lub przypiekanego klonu.

Układ elektroniczny obejmuje ponadto trójpozycyjny przełącznik oraz pokrętła Volume i Tone. Na pokładzie znalazły się także progi ze stali nierdzewnej, blokowane klucze Schaller M6-IND w układzie 4+2 oraz pickguardy w kolorze pergaminu. Podobnie jak w przypadku modeli Cutlass nowe wersje kolorystyczne Stingray RS to Maroon Mist, Charging Green i Ghostwood.

Stingray RS Maroon Mist z palisandrową podstrunnicą i białymi markerami.

Stingray RS Charging Green z klonową podstrunnicą i czarnymi markerami.

Stingray RS Ghostwood z palisandrową podstrunnicą i białymi markerami.

https://www.music-man.com/