Music Man: kolekcja sygnatur Steve'a Lukathera na 2020 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Music Man: kolekcja sygnatur Steve'a Lukathera na 2020 rok

Music Man przedstawia tegoroczne odsłony instrumentów sygnowanych przez Steve'a Lukathera, wśród których znalazły się modele Luke III i Luke III Maple Top.

"Muzyka którą gram wymaga wielu różnych brzmień podczas tego samego wieczoru. Dlatego, biorąc na siebie ryzyko porównania, mogę powiedzieć, że ta gitara jest jak najlepsza hybryda starego Les Paula i świetnego Strata." - mówi Steve Lukather.

 

Music Man Luke III

Luke III dostępny jest teraz w trzech nowych opcjach kolorystycznych: Ocean Sparkle, Fuchsia Sparkle i Olive Pearl. Dwie pierwsze wyposażono w palisandrowe podstrunnice, modelowi Olive Pearl towarzyszy podstrunnica z hebanu.

Music Man Luke III Ocean Sparkle HH oraz HSS

Music Man Luke III Fuchsia Sparkle HH oraz HSS

Music Man Luke III Olive Pearl HH oraz HSS

Instrument występuje w dwóch wersjach przetworników. Model HH jest wyposażony w nowo zaprojektowane, customowe high-outputowe humbuckery Ernie Ball Music Man z magnesem Alnico przy mostku i ceramicznym przy gryfie. Model HSS posiada ten sam, nowy humbucker mostkowy, a także pickupy single-coil Ernie Ball Music Man Cutlass, zapewniające graczom bardzo dużą wszechstronność brzmienia. Obie konfiguracje przetworników posiadają aktywny preamp Custom Music Man oraz są wyposażone w pięciopozycyjny przełącznik i pojedyncze pokrętła Tone i Volume z funkcją push/push, która aktywuje wbudowane, aktywne podbicie 12 dB.

Gitara posiada olchowy korpus oraz gryf z przypiekanego klonu wzorzystego, pokryty mieszanką wosków i oleju do kolb broni. Na podstrunnicy o promieniu 12" (305 mm) umieszczono 22 progi o niskim profilu oraz kropki znaczników pozycji. Luke III wyposażono w mostek Music Man floating vintage tremolo z hartowanej stali ze siodełkami z giętej blachy oraz blokowane klucze Schaller M6-IND.

 

 

Music Man Luke III Maple Top

Nowy Luke III Maple Top oferowany jest w nowych wersjach wykończenia Luscious Green i Cherry Burst - obydwa z dwoma rodzajami topów - z klonu wzorzystego i płomienistego, a także palisandrową podstrunnicą i korpusem z mahoniu afrykańskiego (okoume). Podobnie jak w przypadku Luke III dostępne są również dwie konfiguracje przetworników - HH i HSS.

Music Man Luke III Luscious Green Quilt HH oraz HSS

Music Man Luke III Luscious Green Flame HH oraz HSS

Music Man Luke III Cherry Burst Quilt HH oraz HSS

Music Man Luke III Cherry Burst Flame HH oraz HSS

Pozostałe elementy specyfikacji są zbieżne z modelem Luke III.

https://www.music-man.com/