TC Electronic prezentuje Ditto+ Looper

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki TC ELECTRONIC
TC Electronic prezentuje Ditto+ Looper

Rodzina looperów Ditto duńskiego producenta TC Electronic powiększyła się o kolejny model - Ditto+ Looper.

Wśród efektów zapętlających TC Electronic można już znaleźć takie urządzenia jak Ditto Looper, Ditto X2 Looper, Ditto Jam X2 Looper, Ditto X4 Looper i Ditto Stereo Looper. Teraz dołączył do nich kolejny - Ditto+ Looper, który charakteryzuje się tą samą funkcjonalnością i praktycznym rozmiarem co oryginalny, niezwykle prosty, intuicyjny i kompaktowy Ditto, rozszerzoną jednak o kilka elementów.

Wśród nowości na pokładzie Ditto+ znalazł się rozszerzony bank loopów z wieloma slotami pamięci, umożliwiający przechowywanie i przywoływanie do 99 pętli, dodatkowe dwa przyciski umożliwiające szybki wybór odpowiedniej pętli z biblioteki, 60 minutowy czas nagrywania nieskompresowanych ścieżek audio 24-bit, kolorowy wyświetlacz Hi-Res, a także całkowicie funkcjonalność nazwana Extended Loop Mode.

Extended Loop Mode pozwala na nałożenie w czasie rzeczywistym dłuższej nakładki na krótsze pętle ułożone obok siebie. Oznacza to, że Ditto+ będzie powtarzał progresję pierwszej pętli przez dowolnie długi czas, aż użytkownik skończy grać nałożoną na nią dłuższą ścieżkę (obrazuje do zamieszczony poniżej film). Co więcej eliminuje to również konieczność naciśnięcia footswitcha równo w takcie - wystarczy zrobić to podczas trwania ostatniego powtórzenia pętli.

Ponownie wszystkie funkcje nagrywania, odtwarzania, kasowania, dogrywania dowolnej ilości nakładek oraz undo/redo następuje za pomocą jednego przełącznika nożnego, a do regulacji głośności loopu służy jedyne pokrętło. Za pomocą kabla USB można importować i eksportować pętle oraz ścieżki podkładów z komputera, a wewnętrzna pamięć efektu pozwala na zachowanie loopów i kontynuację aktualnej sesji nawet po utracie zasilania. Podobnie jak w przypadku pierwotnej wersji, Ditto+ Looper wykorzystuje technologię Analog-Dry-Through, dzięki której analogowy sygnał gitary jest odseparowany od efektu oraz przełączanie typu True Bypass.

 

https://www.tcelectronic.com/
http://soundtrade.pl/