Electro-Harmonix prezentuje Pitch Fork+

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki ELECTRO-HARMONIX
Electro-Harmonix prezentuje Pitch Fork+

Firma Electro-Harmonix zaprezentowała nową, mocno rozwiniętą wersję polifonicznego pitch shiftera Pitch Fork, który zadebiutował sześć lat temu.

Electro-Harmonix Pitch Fork + posiada dwa niezależne silniki pitch shiftera z pełną kontrolą każdego z nich. Obydwa pracują w zakresie +/- trzy oktawy i zapewniają odstrojenie z zakresie +/- 99 centów. Solidny tracking, organiczne, muzyczne brzmienie i szeroka kontrola czynią z urządzenia godny zaufania w pełni funkcjonalny, polifoniczny efekt pitch-shifter/harmonizer.

Podstawowa charakterystyka:

• Dedykowane regulatory głośności dla obydwu trybów Shift (Shift 1 i Shift 2) oraz sygnału Dry.
• Dwa wyjścia, główne i Aux, z wieloma opcjami routingu.
• 10 unikalnych ustawień fabrycznych oraz możliwość łatwego zapisywania / przywoływania kolejnych 100 presetów.
• Przełącznik nożny Bypass, który przełącza między obejściem efektowym i buforowanym bypassem. W trybie Latch każde wciśniecie i zwolnienie przycisku przełącza między efektem a bypassem. W trybie Momentary, gdy footswitch jest wciśnięty, włączony jest efekt glissando, a po jego zwolnieniu przechodzi w tryb bypass. O odpowiednim statusie informuje dioda LED.
• Przełącznik nożny User, który jest programowalny, po wybraniu trybu User odpowiednim przyciskiem, i może być przypisany do różnych funkcji. Footswitch User jest niezależny od przełącznika Bypass i posiada dedykowaną diodę LED.
• Wejście EXP dedykowane dla pedału ekspresji lub napięcia sterującego (CV) wraz z trybem EXP umożliwia dostęp do szerokiego wyboru parametrów w trzech podmenu: Frequency, Glissando i Volume.
• Wejście EXT do podłączenia zewnętrznego kontrolera nożnego, takiego jak EHX Triple Foot Controller, który umożliwia użytkownikowi zmianę trybów, wchodzenie i wychodzenie z podmenu oraz ładowanie presetów.
• Osiem trybów: AUX, Shift 1 i Shift 2, EXP, User, X-Mod (umożliwia modulacje krzyżowe oraz ustawienia Shift2 + Detune2), Preset, Latch (z opcja Momentary).

 

Więcej na stronie: https://www.ehx.com/