TC Electronic Brainwaves Pitch Shifter

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki TC ELECTRONIC
TC Electronic Brainwaves Pitch Shifter

TC Electronic zaprezentował nowy efekt Brainwaves Pitch Shifter mający być z założenia czymś więcej niż tylko zwykłym pitch shifterem.

Brainwaves oferuje dwa głosy (Voice 1 i Voice 2) mogące pracować razem albo niezależnie i oferujące zakres dwóch oktaw w górę lub dół. Dostępne są również cztery polifoniczne efekty pitch shiftera - Pitch (klasyczny efekt pitch schifter pozwalający na ustawienie interwałów w górę lub dół), Wham (zakrzywianie tonacji w góę i dół w tym samym czasie), Detune (chorus nawiązujący do klasycznego brzmienia Van Halen z połowy lat '80) oraz V1>V2, który wykorzystuje wbudowaną funkcję MASH i łączy pitch schiftera z efektem Whammy, pozwalając m.in. na uzyskanie brzmienia lap steel. Funkcja MASH, która pojawia się również w kilku ostatnich efektach TC Electronic działa jak mini pedał ekspresji - po naciśnięciu i przytrzymaniu podciąga lub opuszcza harmonizowane dźwięki do wybranego interwału w ustawionej skali i pozwala na równoczesne kontrolowanie trzech parametrów.

Efekt wykorzystuje technologię Analog-Dry-Through, dzięki której analogowy sygnał gitary jest odseparowany od efektu, co zapewnia doskonałą klarowność brzmienia końcowego. Możliwe jest również przełączenie pomiędzy trybem True Bypass, zapewniającym przezroczyste przejście sygnału przy wyłączeniu efektu, a opcją Buffered Bypass, która jest pomocna w przypadku używania bardzo długich przewodów czy też większej liczby kostek w pedalboardzie. TC Electronic Brainwaves Pitch Shifter współpracuje oczywiście również z edytorem brzmień TonePrint, co jeszcze bardziej zwiększa jego wszechstronność i pozwala na wiele możliwości konfiguracji urządzenia zgodnie z potrzebami użytkownika.

 

 

https://www.tcelectronic.com