TC Electronic Hall Of Fame 2 X4 Reverb

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki TC ELECTRONIC
TC Electronic Hall Of Fame 2 X4 Reverb

Firma TC Electronic zaprezentowała nową odsłonę klasycznego pogłosu - Hall Of Fame 2 X4 Reverb - w postaci czteroprzyciskowego stompboxa.

Nowy TC Electronic Hall Of Fame 2 X4 Reverb posiada cztery footswitche - przełączniki presetów pogłosu. Przyciski nożne wykorzystują technologię MASH, która odpowiada za bogatszą i płynną ekspresję efektu. Przypomnijmy, że jej zasada działania polega na tym, że przełącznik nożny, reagując na siłę nacisku, zwiększa intensywność efektu - im silniejszy nacisk tym mocniejszy efekt. Dla każdego z dostępnych brzmień, technologia MASH steruje innym parametrem, umożliwiając swobodę gry bez konieczności regulowania pokręteł i bez dedykowanych pedałów ekspresji. Możliwe jest również przypisanie MASH do dowolnego parametru wykorzystując aplikację TonePrint Editor (dostępną na PC, Mac, iPhone, Android i iPad).

Hall Of Fame 2 X4 Reverb oferuje również jeszcze większą ilość wersji reverbu. Wśród 10 pokładowych brzmień znalazł się oczywiście ceniony algorytm Hall oraz Shimmer, który poza pogłosem pozwala na dodanie do sygnału dźwięków oddalonych o oktawę od granych w danym momencie. Przypomnijmy, że jest to rozwiązanie znane z efektu Sub 'N' Up Octaver. Poza Hall i Shimmer użytkownik ma do dyspozycji również osiem innych presetów: znane z poprzedniej wersji Room, Spring, Plate, Church, Mod i LoFi oraz dwa nowe - Ambi i Gate. Powiększono ponadto - z trzech do sześciu - ilość slotów TonePrint, które umożliwiają użycie własnego, spersonalizowanego pogłosu albo reverbów sygnowanych przez artystów współpracujących z TC Electronic. Gdyby to było za mało, efekt posiada również mini przełącznik pomiędzy dwoma bankami presetów oferujących osiem różnych, łatwo dostępnych presetów.

Poza znanymi z poprzedniej edycji urządzenia potencjometrami Tone, Level i Decay (czyli regulacją barwy, głośności i długości pogłosu), Hall Of Fame 2 X4 Reverb posiada również pokrętło Pre-delay (funkcjonalność dostępna poprzednio w postaci przełącznika między trybami Short/Long) umożliwiające właściwe dostrojenie każdego presetu do właściwości pomieszczenia. Z tyłu efektu umieszczono również przełączniki Bypass (Buffer/True) i Kill Dry (On/Off). Urządzenie posiada również gniazda USB, Expression pedal i MIDI oraz wejścia i wyjścia Mono i Stereo. Znana z wcześniejszych wersji technologia Analog Dry-Through sprawia, że analogowy sygnał gitary jest odseparowany od efektu.

 

https://www.tcelectronic.com