Limitowany PRS SE P20E Powder Blue

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
Limitowany PRS SE P20E Powder Blue

Wprowadzony w tym roku do oferty firmy PRS elektro-akustyczny model SE P20E dostępny będzie teraz w dodatkowej, limitowanej wersji wykończenia Powder Blue.

Debiutujące w połowie roku modele PRS SE P20E oraz jego wersja bez elektroniki PRS SE P20, to pierwsze w ofercie marki gitary w mniejszym rozmiarze Tonare Parlor, charakteryzujące się jednak pełnym, organicznym i ciepłym brzmieniem, przy zachowaniu takich korzyści mniejszego rozmiaru, jak większy komfort w przypadku wielogodzinnej gry czy łatwiejszy transport.

Do zaprezentowanych pierwotnie trzech wersji wykończenia PRS SE P20E - Black Top, Charcoal i Vintage Mahogany - właśnie dołączyła czwarta - Powder Blue. Podobnie jak w modelu z czarnym topem, również kolor Powder Blue obejmuje jedynie top, przy zachowaniu naturalnego koloru boczków, tylnej płyty i gryfu. Jasnoniebieskiej barwie towarzyszy biały pickguard, kremowy binding topu i podstrunnicy, a także ozdobny jodełkowy wzór wzdłuż bindingu topu oraz w rozecie. Do dystrybutorów trafi nie więcej niż 1000 sztuk tego modelu.

Instrument zachowuje znaną specyfikację i cechuje się w pełni mahoniową konstrukcją (korpus, jednolity top i gryf o profilu Wide Fat). Korpus w kształcie 'tonare' (czyli bez wcięcia) wzmocniony jest hybrydowym ożebrowaniem PRS X/Classical, które pozwala na swobodny rezonans płyty wierzchniej. Nie zabrakło klasycznego dla PRS kształtu główki. Menzura wynosi 24,72”.

PRS SE P20E Powder Blue posiada także hebanową podstrunnicę i mostek, 20 progów, klasyczne markery w kształcie ptaków, siodełka z kości oraz vintage'owe klucze z główkami Butterbean. Instrument został wyposażony w elektronikę Fishman GT1 obejmującą podsiodełkowy pickup oraz preamp mocowany w otworze rezonansowym, zapewniający łatwy dostęp do kontroli głośności i barwy. Dzięki temu "kanapowa gitara" przemienia się w rasowy, sceniczny instrument. Komplet obejmuje również futerał.

 

https://www.prsguitars.com/