Nowa seria ukulele Fender Fullerton

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Nowa seria ukulele Fender Fullerton

Kolekcja ukulele marki Fender powiększyła się o nową, interesującą serię Fullerton wykorzystującą kształty korpusów znanych ze świata gitary elektrycznej.

Linia Fullerton Series odzwierciedla nietradycyjne podejście do tworzenia ukulele, w oparciu o elektryczne korzenie kalifornijskiej marki i z wykorzystaniem typowej dla Fendera estetyki i kolorów. Ukulele Fullerton, w rozmiarze Concert, przeznaczone są dla graczy, którzy szukają instrumentów mocniej zanurzonych w tradycji marki i odmiennych niż pozostałe ukulele obecne na rynku. Zostały one oparte na trzech klasycznych, gitarowych kształtach korpusu - Telecasterze, Stratocasterze i Jazzmasterze, wykończonych w tradycyjnych wersjach (za wyjątkiem Jazzmastera, który będzie dostępny w całkowicie nowym kolorze Tidepool). Instrumenty dedykowane są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy, również tych, którym nie wystarcza akustyczne brzmienie ukulele.

Dostępne wersje wykończenia:

Fullerton Telecaster - Butterscotch Blonde i Black

Fullerton Stratocaster - Three Tone Sunburst i Black

Fullerton Jazzmaster - Tidepool i Olympic White z dopasowanymi główkami

"Fullerton Series to prawdziwe połączenie ikonicznego stylu Fendera z funkcjonalnością tradycyjnego ukulele, które zapewnia użytkownikom więcej możliwości zaprezentowania swojego stylu i osobowości." - mówi wiceszef oddziału instrumentów akustycznych Fendera, Billy Martinez.

Każdy model ukulele Fender Fullerton posiada top ze świerkowego laminatu, tył i boczki z mahoniu, klonowy gryf, podstrunnicę z laminatu orzecha oraz nowy, zaprojektowany przez Fendera preamp z pojedynczymi pokrętłami Volume i Tone. Ponadto znajdziemy tu 19 progów, białe kropki znaczników pozycji, biały binding korpusu i gryfu oraz mostki no-tie, które znacznie upraszczają wymianę strun w porównaniu z tradycyjnymi ukulele. Menzura wynosi 15,04" (382 mm).

 

https://www.fender.com