Fender Next 2020 - nowa odsłona programu dla artystów

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Next 2020 - nowa odsłona programu dla artystów

Fender zapowiedział start najnowszej odsłony Fender Next - programu wsparcia dla rokujących muzyków z całego świata i zaprezentował artystów, którzy wezmą w nim udział w 2020 roku.

Fender Next to program przeznaczony dla rokujących, wschodzących gwiazd muzyki gitarowej, mający na celu wsparcie ich rozwoju. W jego ramach artyści uzyskują dostęp do zasobów Fendera, nie tylko w postaci gitar, wzmacniaczy czy innego sprzętu, ale także możliwość szerszego zaprezentowania się i dotarcia ze swoją muzyką do około dziewięciu milionów fanów marki na całym świecie. Fender Next 2020 będzie drugą odsłoną tego programu.

Pierwsza edycja Fender Next zakończyła się bardzo dużym sukcesem, a jego uczestnicy, jak Sam Fender, Idles czy Little Simz zostali wyróżnieni nominacjami do takich nagród jak BRIT, Mercury Prize czy Grammy. "Cudownie jest obserwować, jak absolwenci Fender Next, z którymi bardzo często nawiązujemy relacje na bardzo wczesnym etapie kariery, rozwijają się i odnoszą wielkie sukcesy - mówi szef działu ds. relacji z artystami, Neil Whitcher - Fender Next gromadzi elitę artystów, którzy przy pomocy gitar i basów tworzą unikalne, wspaniałe rzeczy i odnoszą sukces pozostając wiernym swojej indywidualnej stylistyce. W tegorocznej edycji wezmą udział naprawdę wyjątkowi artyści i nie możemy się już doczekać naszej współpracy w celu wsparcia rozwoju ich karier". "Ta nowa generacja artystów popycha muzykę gitarową w nowe, innowacyjne kierunki i Fender z dumą wspiera kolejne, osiągnięte przez nich szczeble kariery. Muzycy ci udowadniają, że gitara nie tylko żyje, ale doskonale prosperuje i może znaleźć świeże, odkrywcze zastosowanie w wielu gatunkach." - dodaje szef działu marketingu Fendera, Evan Jones

W 2020 roku Fender rozszerzy udział fanów marki w Fender Next, za pośrednictwem różnych platform. Centrum Fender Next 2020 będzie nowa, dedykowana programowi podstrona https://www.fender.com/next, gromadząca wszystkie aktualizowane co tydzień informacje dotyczące tras koncertowych, wydawnictw czy imprez związanych z artystami biorącymi udział w programie. Ponadto w każdym tygodniu Fender będzie wyróżniać na stronie jednego z 25 uczestników programu i prezentować szerzej w kanałach social media marki, poprzez występy na żywo, wywiady i rekomendacje sprzętowe pochodzące bezpośrednio od artystów. Pierwszym wykonawcą promowanym na stronie jest Black Pumas. Firma planuje również interaktywne, globalne wydarzenia na żywo z udziałem artystów Fender Next, w tym udział w festiwalu SXSW 2020 w Austin w Teksasie.

 

Tegoroczna grupa 25 artystów programu reprezentuje dziesięć krajów na pięciu kontynentach, różne gatunki (pop, country/Americana, R&B, hip hop, indie i rock alternatywny) oraz pokolenia i została wyselekcjonowana przez zespół marketingu muzycznego Fendera. Ponad połowę uczestników stanowią kobiety. Są to: Black Pumas (USA), Omar Apollo (USA), Orville Peck (Kanada), The Regrettes (USA), Beabadoobee (UK), Dana Williams (USA), Ambré (USA), MIYAVI (Japonia), Girl In Red (Norwegia), Se So Neon (Korea Południowa), Mdou Moctar (Niger), Skegss (Australia), Phum Viphurit (Tajlandia), Bones UK (UK), Easy Life (UK), Eliza & The Delusionals (Australia), Joy Crookes (UK), Katie Pruitt (USA), Keshi (USA), Leonardo Aguilar (Meksyk), Madison Cunningham (USA), Running Touch (Australia), The Marias (USA), White Reaper (USA) i Yola (UK).

 

Wsparcie artystów Fender Next 2020 będzie następować m.in. poprzez:
• Zapewnienie im gitar, wzmacniaczy, efektów gitarowych, akcesoriów i sprzętu audio
• Promocję w social mediach, wsparcie PR i uczestnictwo w reklamach i materiałach promocyjnych marki.
• Kreatywny content w social mediach, jak np. seria “Fender Sessions” obejmująca kameralne występy i wywiady z artystami
• Udział na oficjalnych playlistach marki w serwisach streamingowych, jak Spotify czy Apple Music
• Wykorzystanie ich utworów w platformie learningowej Fender Play oraz na platformie Fender Songs (dostępnej tylko w Stanach Zjednoczonych).

https://www.fender.com
https://www.fender.com/next/