PRS prezentuje nowe struny Signature i kable Classic

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS prezentuje nowe struny Signature i kable Classic

Firma PRS Guitars zaprezentowała odświeżoną ofertę strun i kabli, w tym nowe struny Signature Series oraz kable Classic Series.

Struny PRS Guitars Signature Series i Classic Series

Signature Series

Nowe struny Signature Series dopełniają linię Classic, która stosowana jest w gitarach PRS od początku działalności. Podstawowa różnica polega na tym, że do ich budowy użyto nowego, zastrzeżonego przez firmę stopu. "Bardzo lubię nasze nowe struny. Lubię je do tego stopnia, że w tym roku postanowiliśmy wyposażać w nie wszystkie gitary elektryczne produkowane w Maryland. - mówi Paul Reed Smith - To chyba wystarczająca rekomendacja".

PRS Signature Series to pokryte niklem stalowe struny z rdzeniem heksagonalnym wykonanym ze stali wysokowęglowej. Zmieniona i zastrzeżona przez PRS nowa formuła stopu metalu, zastosowana na strunach z owijką, pozwala - jak zapewnia firma - na zwiększenie ich właściwości magnetycznej, dzięki czemu brzmienie jest głośniejsze i jaśniejsze z mocniejszymi wysokimi tonami. Ponadto są one również bardziej wytrzymałe i lepiej trzymają strój.

Struny Signature Series produkowane są w USA i dostępne są w rozmiarach: super light (09-42), custom light (9.5-44), regular light (10-46), light top/heavy bottom (10-52), medium (11-49), David Grissom model (11-49, struna G z owijką) oraz heavy (12-52). Wszystkie komplety umieszczone są nowych, antykorozyjnych opakowaniach przedłużających ich żywotność.

 

Classic Series

Jednocześnie w odświeżonej ofercie producenta pozostają struny Classic Series, używane przez PRS od ponad 30 lat. Również one pokryte są niklem i posiadają heksagonalny rdzeń wykonany ze stali wysokowęglowej. Paul Reed Smith: "To struny są przez nas używane od zawsze, ponieważ spełniają swoje zadanie. Są zgodne z wszelkimi standardami w branży, dlatego używaliśmy ich niezmienne od pierwszego dnia działalności."

Struny Classic Series produkowane są w USA i dostępne są w rozmiarach: super light (09-42), custom light (9.5-44), regular light (10-46), light top/heavy bottom (10-52), medium (11-49) oraz heavy (12-52), a także jako set 12 strunowy. Wszystkie komplety umieszczone są antykorozyjnych opakowaniach przedłużających ich żywotność.

 

"Po ponad roku pracy, nasze nowe struny Signature są wystarczająco dobre, alby zadowolić nawet najbardziej wymagających gitarzystów. Natomiast struny Classic wciąż stanowią dowód konsekwencji, jakiej można się spodziewać ze strony PRS od 1985 roku. Z radością wykonujemy kolejny krok w świecie strun gitarowych". - mówi David Settimi, PRS Product Manager segmentu akcesoriów.

 

Kable PRS Guitars Signature Series i Classic Series

PRS Classic Series to nowa linia kabli do instrumentów, głośników i efektów, która uzupełnia cieszącą się popularnością linię Signature Series wytwarzaną w Londynie przez Van Damme Cabling. "Przewody są istotnym elementem brzmienia - mówi Paul Reed Smith - Oczekujemy od nich, że będą niezawodne, bezszumowe i nie będą się plątać. Używam kabli PRS Signature Series na każdym koncercie i każdej pracy w studio. Podczas ostatniego roku pracowaliśmy nad dziewięcioma prototypami, aby mieć pewność, że nowe Classic Series będą mogły stanąć z nimi w jednym rzędzie".

David Settimi: "Praca nad odświeżeniem asortymentu kabli PRS była fantastycznym doświadczeniem. Z dumą możemy zaoferować profesjonalne kable w różnych opcjach dla gitarzystów na wszystkich poziomach i w różnych stylistykach. Cieszy nas, że coraz większa liczba graczy sięga po nasze przewody."

Signature Series

Kable do instrumentów i krosowe Signature cechują się odpowiednio dobraną reaktancją, dzięki czemu zapewniają przenoszenie czystego sygnału z gitary. Przewody z miedzi beztlenowej posiadają podwójne ekrany z przewodnika termoplastycznego oraz oplotu z miedzi. Są ręcznie wytwarzane przez firmę Van Damme Cabling z Londynu. Dostępne długości: 6” (krosowy), 5’, 10’, 18’ oraz 25’ oraz wtyki: prosty/prosty i prosty/kątowy również w wersji silent (czerwona końcówka). Kable sprawdzą się we wszelkich sytuacjach - w studio nagrań, na scenie, podczas prób czy prezentacji.

 

Classic Series

Podobnie jak Signature, nowe kable Classic, są wytrzymałe, eliminują zbędny szum i dzięki odpowiednio dobranej reaktancji przenoszą czysty sygnał najlepszej jakości. Dlatego mogą znaleźć zastosowanie zarówno na scenie, jak i w studio. Dzięki lutowanym złączom końcówki pod beczką kable są jeszcze bardziej wytrzymałe. Dostępne długości: 6” (krosowy), 5’, 10’, 18’ oraz 25’ oraz wtyki: prosty/prosty i prosty/kątowy.

 

 

https://www.prsguitars.com