PRS SE Custom 24 Laurel Burl Limited Edition

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS SE Custom 24 Laurel Burl Limited Edition

Linia instrumentów PRS SE powiększyła się o nowy, limitowany model PRS SE Custom 24 Laurel Burl.

Ceniona linia SE to kwintesencja instrumentów marki SE. Poza nowym wyglądem, limitowany Custom 24 Laurel Burl oferuje zatem niezawodność, klasyczną grywalność i brzmienie charakterystyczne dla gitar PRS. "Jakość egzotycznych fornirów oferowanych przez PRS jest wyjątkowa, więc z prawdziwą przyjemnością możemy zaoferować je wraz z naszym flagowym modelem. Zaczęliśmy stosować forniry z egzotycznego drewna kilka lat temu i do tej pory były to m.in. zebrano (zebrawood), ziricote i wzorzystego klonu spalted. Wawrzyn węzełkowy to jeden z najbardziej uderzających materiałów jakie kiedykolwiek widziałem." - mówi Jack Higginbotham z PRS.

Poza egzotycznym fornirem, model zachowuje fundamentalne cechy charakterystyczne gitar SE Custom 24, w tym klonowy top i mahoniowy korpus, klonowy gryf Wide Thin, 24 progi, menzurę wynoszącą 25" oraz opatentowany przez PRS odlewany mostek tremolo. Ponadto na pokładzie znajduje się palisandrowa podstrunnica o promieniu 10", klasyczne ptasie znaczniki pozycji oraz klucze PRS. Na elektronikę składają się humbuckery 85/15 "S" typu zebra, trzypozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone (z opcją Push/Pull rozłączającą cewki).

PRS SE Custom 24 Laurel Burl Limited Edition będzie oferowany w nakładzie 1500 egzemplarzy w wykończeniu Vintage Sunburst.

https://www.prsguitars.com