PRS Europe - nowe modele SE Custom i CE24

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS Europe - nowe modele SE Custom i CE24

PRS Europe zaprezentował nowe modele - SE Custom Roasted Maple LTD oraz CE24 Smokeburst LTD - w kilku wersjach kolorystycznych.

SE Custom Roasted Maple LTD

To pierwsze modele PRS SE wyposażone w gryfy i podstrunnice z przypiekanego klonu. Proces ten opisywaliśmy wielokrotnie - klon umieszczany jest w specjalnych komorach i poddawany jest toryfikacji w bardzo wysokiej temperaturze. Proces ten pozbawia drewno wilgoci, czyni je bardziej stabilnym, wpływa też na aspekty wizualne.

Gitary SE Custom Roasted Maple LTD będą dostępne wyłącznie w Europie, jako modele SE Custom 24, SE Custom 24 Lefty i SE Custom 24 Floyd, z fornirowymi topami z klonu wzorzystego w kilku wersjach kolorystycznych oraz gigbagiem PRS SE.

Dostępne wykończenia:

SE Custom 24: Fire Red, Grey Black, Tobacco Sunburst Trampas Green, Whale Blue i Purple Burst
Custom 24 Lefty: Tobacco Suburst i Grey Black
Custom 24 Floyd: Tobacco Sunburst i Whale Blue

 

CE24 Smokeburst LTD

Wykonane w amerykańskiej fabryce PRS w Maryland modele CE24 Smokeburst LTD cechują się unikalnymi kolorami oraz wykończeniem Satin Nitro. Gitary posiadają m.in. pickupy US 85/15 i podstrunnice z hebanu pozyskanego z poszanowaniem konwencji CITES. Instrumenty dostępne są w pięciu wersjach kolorystycznych - Faded Purple Smokeburst, Faded Grey Black Smokeburst, Faded Jade Smokeburst, Faded Fire Red Smokeburst, Faded Blue Smokeburst - i dostępne są jedynie u europejskich dystrybutorów w limitowanej ilości 200 sztuk.

 

http://www.prsguitarseurope.com