Nowy model PRS S2 Vela Semi-Hollow

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
Nowy model PRS S2 Vela Semi-Hollow

Najnowszym rozszerzeniem serii PRS S2 jest model Vela w wersji semi-hollow, dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej.

"Vela Semi-Hollow jest spełnieniem naszych marzeń. Gitara wykiełkowała z pierwszych pomysłów projektowych, które Jon Wasserman i ja rozrysowaliśmy rozwijając Velę rok temu, gdy narodził się model Reclaimed Limited 2018 (PRS Reclaimed Limited S2 Vela Semi-Hollow - przyp. red.). Teraz ta epicka podróż dobiegła końca, a instrument - ku radości wszystkich - wreszcie trafił do naszego regularnego katalogu. Poświęćcie trochę czasu, aby sprawdzić go samemu" - mówi dyrektor sprzedaży PRS, Jim Cullen.

Wersja semi hollow w pojedynczym otworem w kształcie f zachowała oczywiście mahoniowy korpus o znanym kształcie Vela i dostępna jest w siedmiu wersjach kolorystycznych - Antique White, Black, Frost Blue Metallic, Frost Green Metallic, McCarty Tobacco Sunburst, Vintage Cherry oraz Walnut - z dopasowanymi główkami i możliwością personalizacji modelu poprzez wybór koloru pickguarda.

Bez zmian pozostały również pozostałe cechy Veli, w tym mahoniowy gryf typu Pattern Regular, palisandrowa podstrunnica o promieniu 10" z 22 progami i markerami w kształcie kropek oraz mostek PRS nawiązujący do wczesnego designu gitar PRS - z dwoma mosiężnymi siodełkami i płytką z aluminium, co ma zagwarantować maksymalny sustain. Tak jak w pozostałych seryjnych modelach Vela, zastosowano parę przetworników PRS - Starla przy mostku i Type-D Singlecoil przy gryfie wraz z trzypozycyjnym przełącznikiem i pojedynczymi regulatorami Volume i Tone. Regulator barwy dźwięku w wersji Push/Pull pozwala na rozłączenie cewek i uzyskanie czystego brzmienia single-coil.

 

https://www.prsguitars.com