Nowe modele PRS SE Signature

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
Nowe modele PRS SE Signature

Firma PRS zaprezentowała kolejne nowości - tym razem trzy wyjątkowe modele SE Signature - SE Schizoid, SE Paul's Guitar oraz SE Santana Singlecut Trem.

SE Santana Singlecut Trem

SE Santana Singlecut Trem opiera się na unikalnym, złotym modelu wykonanym dla Santany w linii Private Stock firmy PRS. Wersja SE tego modelu ma swój początek, gdy Carlos Santana usłyszał pickupy TCI (Tuned Capacitance and Inductance), w które wyposażony był model Paul’s Guitar z 2018 roku. Pozostając pod wrażeniem ich brzmienia, Santana poprosił o wykonanie setu tych przetworników, ale bez opcji rozłączania cewek. W ten sposób powstały pickupy TCI "S". Zastanawiając się nad specjalnym modelem, w którym można było je wykorzystać, Carlos i Paul Reed Smith przejrzeli zbiór osobistych instrumentów Santany i zdecydowali się na złoty model Singlecut.

"Gdy myślę o instrumentach PRS od razu do głowy przychodzi mi ich kompleksowość. Już od chwili wyjęcia gitary z futerału wygląda ona wspaniale, ale dla mnie najważniejsze jest brzmienie, rezonans, wibracje, które pozwalają mi odlecieć przy każdym dźwięku. SE Santana Singlecut Trem cechuje się skalą i uniwersalnością brzmienia gwarantującego, dzięki swojej mocy i czystości, znalezienie własnego głosu w muzyce. Jestem zaszczycony, że ta piękna gitara dołączyła do serii PRS SE, której pomogłem wystartować wiele lat temu. Rozpostrzyj skrzydła i znajdź swój głos dzięki temu wspaniałemu instrumentowi" - mówi Carlos Santana.

SE Santana Singlecut Trem posiada mahoniowy korpus i gryf oraz palisandrową podstrunnicę, na której umieszczono 24 progi oraz klasyczne markery w kształcie ptaków. Menzura instrumentu w wykończeniu Egyptian Gold wynosi 24,5". Na pokładzie umieszczono odlewany mostek PRS tremolo oraz klucze PRS. Kontrolę nad humbuckerami TCI "S" zapewnia trzypozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone.

SE Schizoid

W tym roku mija 50 rocznica powstania King Crimson. W tej okazji PRS zdecydował się na opracowanie modelu sygnowanego przez wokalistę i gitarzystę zespołu, Jakko Jakszyka. Model SE Schizoid ozdobiony jest ikoniczną grafiką pochodzącą z debiutanckiego albumu grupy, "In the Court of the Crimson King", a jego nakład nie przekroczy 1000 egzemplarzy.

Jakko Jakszyk: "Kiedy miałem 11 lat sąsiad puścił mi utwór zatytułowany "21st Century Schizoid Man", który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Z dnia na dzień King Crimson został moim ulubionym zespołem. Rok później zobaczyłem go na żywo, z wszystkie moje zmysły zostały w równym stopniu porażone. To właśnie tego wieczoru przyrzekłem sobie, że moim życiem będzie muzyka. Nie mogłem sobie wówczas nawet wyobrażać, że po latach znajdę się w składzie tego zespołu i wraz z nim wykonywać właśnie ten, wyjątkowy utwór".

"Kiedy Robert Fripp zaprosił mnie do King Crimson zdecydowałem, że potrzebuję nowej gitary" - mówi Jakszyk, który wybrał wówczas model PRS Custom 24 Piezo z grafiką "Schizoid Man" - "Choć uwielbiam vintage'owe gitary i mam ich wiele w swojej kolekcji, z myślą o koncertach zawsze decyduję się na coś nowoczesnego i bardziej wiarygodnego. PRS najlepiej łączy te obydwa światy. Nowoczesny instrument, który wygląda i zapewnia komfort gry niczym klasyk. Dlatego kiedy w PRS zapytali mnie, czy mogą zrobić dla mnie coś specjalnego, wiedziałem, że to musi być ten model, z ikoniczną grafiką "Schizoid Man". Model, od którego ta podróż rozpoczęła się, a teraz zatoczyła pełne koło".

PRS SE Schizoid to mahoniowa konstrukcja o menzurze 25". Palisandrowa podstrunnica mieści 24 progi i ptasie markery. Na pokładzie instrumentu znajdziemy odlewany mostek PRS tremolo, klucze PRS oraz parę humbuckerów 85/15 "S" sterowanych trzypozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami Volume i Tone.

 

SE Paul's Guitar

Sygnowane przez założyciela marki modele Paul’s Guitar (a wcześniej Modern Eagle) odzwierciedlają chęć Paula Reeda Smitha do realizacji najnowszych odkryć związanych z brzmieniem przy pomocy komponentów osobiście przez niego dobranych. Teraz Paul’s Guitar trafia również do serii SE. "SE Paul’s Guitar to doskonały przykład wzorcowego designu, inżynierii i pracy zespołowej - mówi Paul Reed Smith. Odzwierciedla filozofię tych sygnowanych modeli w maksymalnym stopniu jaki mogliśmy osiągnąć w ramach serii SE. Jestem z niego bardzo dumny."

"Instrumenty Paul’s Guitar, a wcześniej Modern Eagle zawsze odzwierciedlały najnowsze odkrycia Paula w dziedzinie produkcji gitar. Przygotowując go w ramach serii SE wiedzieliśmy, że brzmienie, funkcjonalność i grywalność muszą być odpowiednie i spójne. Jestem pewny, że ta gitara okaże się niezwykle wartościowa dla wszystkich, którzy po nią sięgną." - mówi szef działu operacji PRS, Jack Higginbotham.

Smith wybrał mahoniowy gryf oraz korpus z tego drewna z rzeźbionym topem z klonu wzorzystego i palisandrową podstrunnicą. PRS SE Paul's Guitar posiada 22 progi, ptasie markery, mostek PRS Stoptail z mosiężnymi śrubami oraz klucze PRS. Instrument wyposażono w pickupy PRS TCI "S" z cewkami o wąskich korpusach. Przetworniki regulowane są pokrętłami Volume i Tone, trzypozycyjnym przełącznikiem oraz dwoma mini przełącznikami rozłączającymi cewki, dzięki którym obydwa humbuckery można przekształcić w przetworniki single-coil uzyskując inne brzmienie instrumentu. To pierwszy model PRS oferujący taki układ elektroniki poza liniami Private Stock i Core. SE Paul's Guitar dostępny jest w trzech wersjach wykończenia Amber, Aqua i Fire Red.

 

 

https://www.prsguitars.com