PRS Private Stock McCarty 594 “Graveyard II” Limited

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki PRS
PRS Private Stock McCarty 594 “Graveyard II” Limited

Firma PRS zaprezentowała nową wersję limitowanego egzemplarza z linii Private Stock - McCarty 594 “Graveyard II”.

Pierwsza wersja McCarty 594 "Graveyard" Limited została zaanonsowana przez PRS w czerwcu tego roku. Teraz do oferty firmy trafiła nowa edycja instrumentu zbudowana z tego samego drewna klonu, ale z nowymi elementami designu. Instrument będzie limitowany do 60 sztuk. Każdy egzemplarz został osobiście sprawdzony, ograny i podpisany przez Paula Reeda Smitha oraz szefa zespołu PRS Private Stock, Paula Milesa.

Przypomnijmy, że do budowy płyty wierzchniej korpusu "Graveyard", a teraz także "Graveyard II" wykorzystano drewno klonowe pozyskane w niewielkiej ilości przez Paula Reeda Smitha z drzew rosnących na obrzeżach starego cmentarza położonego na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Daty na nagrobkach sięgają nawet 1884 roku i przynajmniej tyle samo liczyły sobie otaczające cmentarz drzewa. Zdaniem Smitha drzewa te należały do podgatunku czerwonego klonu z Michigan i pozyskane z nich drewno zbliżone jest właściwościami do drewna używanego w Gibsonach wytwarzanych w Kalamazoo w 1959 roku.

W porównaniu z poprzednikiem, "Graveyard II" w jeszcze większym stopniu przyciąga wzrok i jest jeszcze bardziej zdobiony. Tym razem twórcy zdecydowali się na intensywne wykończenie na wysoki połysk lakierem nitro, w barwie nazwanej tu Raven's Heart. Kruk, kojarzący się ze starymi cmentarzami, jest zresztą motywem przewodnim gitary. Jego wizerunek pojawia się na dopasowanej kolorystycznie główce, a także - jako 'Kruk w locie - w postaci hebanowej inkrustacji na podstrunnicy. Nie wspominając o klasycznych dla PRS znacznikach pozycji. Sama podstrunnica jest zresztą również bardzo interesująca - została bowiem wykonana częściowo z hebanu, a częściowo z klonu kędzierzawego w wersji Faded Grey.

W przeciwieństwie do pierwszej odsłony cmentarnego modelu wyposażonego w mahoniowy korpus i gryf, PRS Private Stock McCarty 594 “Graveyard II” Limited posiada korpus z jesionu bagiennego (z tego drewna wykonano również klapki z tyłu instrumentu), zwieńczony wspomnianą unikalną płytą wierzchnią oraz gryf wykonany z klonu kędzierzawego. Na podstrunnicy o promieniu 10" umieszczono 22 progi. Na osprzęt złożył się mostek 2-Piece Stoptail w wersji Smoked Black oraz blokowane klucze PRS Phase III z hebanowymi główkami. Podobnie jak w innych modelach McCarty 594, w tym pierwszej odsłonie "Graveyard" na elektronikę składa się para humbuckerów 58/15 LT z czarnymi ramkami, 2 regulatory Volume i 2 Tone z opcją push/pull oraz trzypozycyjny przełącznik. W komplecie z gitarą szczęśliwy nabywca otrzyma futerał Private Stock w wersji 'Blackened Tuna'.

 

https://prsguitars.com